Tatarák z hovězího masa si žádá důkladnou přípravu

Tatarák z hovězího masa obohacený o petrželku.

Když Vám někdo řekne pravá svíčková, nemusí tím hned myslet pokrm svíčková na smetaně. V tomto případě jde o maso pro přípravu jednoho z oblíbených českých jídel a pokrmů. A tím je tatarák z hovězího masa. Právě s tímto vynikající pokrmem Vás dopodrobna seznámíme, respektive s jeho přípravou.

Maso na český tatarák

Pravá svíčková pochopitelně není podmínkou pro přípravu tataráku. Použít můžete i jiné druhy masa. Je to například hovězí kýta nebo hovězí zadní, které upotřebíte třeba pro hospodský guláš. Kromě masa je třeba si nachystat ještě několik dalších surovin, než se pustíte do samotné přípravy. Jednotlivé ingredience naleznete v tabulce níže.

SurovinaMnožství
Pravá svíčková400 g
Cibule1 ks
Vejce2 ks
Plnotučná hořčice1 lžíce
Kečup1 lžíce
Mletá červená paprika1 lžička
Worcesterová omáčka1 lžička
Tohle všechno budete potřebovat na přípravu tataráku.

Dochutit tatarák z hovězího masa je v podstatě alfou a omegou tohoto pokrmu. To znamená, připravte si ještě několik dalších ingrediencí na dochucení. Je to například mletý pepř, mletý kmín a v neposlední řadě také sůl.

Tatarák z hovězího masa – Krok za krokem

V této fázi Vám můžeme rovnou sdělit, že příprava tataráku není rozhodně ničím obtížným. Na počátku všeho musíte připravit maso, které se buď naškrábe najemno nebo ho namelete. V druhém případě je vhodné maso mlít dvakrát až třikrát. Do takto namletého masa vložíte všechny připravené ingredience. Výslednou hmotu důkladně promícháte a začnete s pozvolným dochucováním, k čemuž slouží paprika, pepř, sůl a kmín. Jako poslední se přimíchávají žloutky.

Tatarák z hovězího masa pochopitelně nemusíte konzumovat samotný a jenom tak. Ideálně si k němu připravte topinky na oleji. Alternativou jsou suché topinky v topinkovači, které následně pokapete olivovým olejem pro zvláčnění. Topinky můžete potřít česnekem. Ten výsledné kombinaci chutí dodá opravdové grády. Pak stačí tatarák namazat na topinku, posypat například petrželkou a konzumovat. Tatarák z hovězího masa je vynikající nejenom jako hlavní pokrmu a jídlo dne. V menším množství tvoří i velice chutný předkrm a rychlou svačinku.

cs_CZČeština