Bramboračka – Vyzkoušejte recept, jako od babičky

Bramboračka obklopená ingrediencemi, z nichž vznikla.

Když si vzpomenete na návštěvy u své babičky, jaký pokrm se Vám vybaví? Ano, bude to vynikající bramboračka se svou sytou a lahodnou chutí. Jestliže chcete zavzpomínat na svá mladá léta a rádi byste si opět pochutnali na této polévce, připravte si ji. Přinášíme Vám vynikající a jednoduchý recept se vším všudy.

Co všechno budete potřebovat na bramboračku?

Aby mohla vzniknout chutná bramboračka, je zapotřebí nachystat si vše potřebné. Suroviny, které jsou základem tohoto dobrého jídla. Jejich podrobný výčet včetně přesného množství uvádíme v níže prezentované tabulce.

SurovinaMnožství
Olej2 lžíce
Česnek2 stroužky
Hladká mouka2 lžíce
Majoránka2 lžičky
Malá cibule1 ks
Větší brambory4 ks
Mrkev2 ks
Sušené houby2 lžíce
Celer1 ks
Ingredience potřebné pro přípravu bramboračky.

Pro dosažení optimální chuti budete potřebovat ještě sůl. V rámci servírování neopomínejte na pomyslnou třešničku na dortu, kterou představuje trocha petrželky.

Bramboračka a její podrobná příprava

Nyní už se ale pojďme zaměřit na to, jak by taková bramboračka vlastně měla vzniknout. Celý proces začíná osmažením cibulky, kterou nakrájíte nadrobno. Když ji na oleji zpěníte, přidejte k ní trochu hladké mouky, přilijte asi 1,5 litru vody, vše důkladně rozšlehejte a uveďte do varu. Teprve až když se tato směs vaří, můžete začít vkládat zeleninu. Tu nezapomeňte důkladně omýt a očistit. Zelenina nakrájená na menší kousky se rychleji provaří. Společně s ní přidejte do bramboračky také brambory. Ty představují vlastně jednu z nejhlavnějších ingrediencí. Přisypejte houby, které byste měli předem namočit ve vodě.

Tohle všechno vařte, dokud nebudou jednotlivé suroviny v hrnci měkké. Teprve poté se pusťte do ochucování. Každý má trochu jiné chutě, ale bramboračka si jistě zaslouží prolisovaný česnek, majoránku a sůl. Ideálně, když ji po uvaření budete ihned podávat. Navrch nasypte trochu petrželky pro oko a nezapomeňte ani na přílohu. Tou se může stát krajíc měkkého chleba nebo kousek čerstvého pečiva. Na polévce si jistě pochutnáte.

cs_CZČeština