Americký burger a jeho příprava od A až do Z

Pravý americký burger od A až do Z.

Americký burger je klasikou, která určitě nepatří do slovenské kuchyně, lidé ji však milují po celém světě. Pokud zrovna nedržíte nějakou tu dietu a chcete si dopřát něco méně zdravého, sáhněte po burgeru. Pokrm, s nímž poladí své chuťové pohárky děti i dospělí.

  • Jednoduchost
  • Vláčnost
  • Vyváženost

Vytvořit pravý americký burger není nic jednoduchého. Záleží na mnoha faktorech, které byste za žádných okolností neměli podceňovat. Jedině tak docílíte vzhledově a chuťově zajímavého výsledku.

Co budete potřebovat na burgera?

Jestliže máte zálusk na americký burger, nachystejte si vše potřebné. Jsou to především suroviny nacházející se v samotném burgeru. Základem je hovězí maso. To by mělo být kvalitní a tím pádem netučné, dobré a dostatečně šťavnaté. Potřebovat ho budete přibližně 600 gramů. A co dalšího si přichystat?

IngredienceMnožství
Sýr4 plátky
Kečup4 lžíce
BBQ omáčkaIndividuálně
Hořčice4 lžíce
Rajče2 ks
Ledový salát4 ks
Cibule1 ks
Příprava na americký burger od A až do Z.

Na dochucení Vám přijde vhod pepř a sůl. Někomu možná vyhoví i worchestrová omáčka pro dochucení masa. V potaz vezměte také to, že burgerové bulky si nebudete péct, ale koupíte si je hotové. Výše uvedené ingredience odpovídající čtyřem kusům burgerů.

Americký burger – Postup přípravy

Abyste si udělali skutečného burgera, budete potřebovat gril, na kterém si rozpečete maso. V případě potřeby do masa vměstnejte dochucovací ingredience, vytvořte masové koule o velikosti karbanátku a položte na grilovací mřížku. Z každé strany byste měli maso opékat zhruba pět až sedm minut. Během pečení ho můžete ještě potřít vytvořenou grilovací omáčkou.

V okamžiku, kdy máte maso hotové, přichází na přetřes finální část v podobě estetické tvorby burgeru. Otevřete si housku a začnete do ní vmazávat a vkládat jednotlivé přísady. Prokládejte vrstvy mezi masem a sýrem rajčaty, cibulí a ledovým salátem. Obvykle se maše horní a dolní část žemle. Do vytvořeného pokrmu pak můžete symbolicky zapíchnout špejli, jak to má pravý americký burger.

cs_CZČeština