Svíčková na smetaně si podmaní Vaše chutě

Maso, ze kterého se bude připravovat svíčková na smetaně.

V jednom z našich předešlých článků jsme Vám prozradili, jak připravit vynikající bramboračku jako od babičky. Když už máte přichystanou polévku, je nejvyšší čas vrhnout se na hlavní chod. Pokud jde o českou klasiku, Vaším cílem se stane svíčková na smetaně. Tu Vás naučíme připravovat od A až do Z.

Nezbytné suroviny na přípravu jídla

I když se může zdát svíčková na smetaně jako velice složité jídlo, opak je pravdou. Když si přichystáte všechny potřebné ingredience a budete se držet níže uvedeného návodu, zvládnete tento pokrm připravit levou zadní. Nezbytné suroviny na vaření vyčtete z tabulky.

SurovinaMnožství
Vývar3 dl
Hovězí svíčková900 g
Kořenová zelenina300 g
Hladká mouka3 lžíce
Smetana3 dl
Rostlinný olej3 lžíce
Slanina50 g
Nové koření4 ks
Celý pepř4 ks
Připravte si vše potřebné na svíčkovou na smetaně.

Ve výčtu těchto ingrediencí by neměla chybět ani citronové šťáva, bobkový list, brusinky a v neposlední řadě cukr. Když si tohle všechno přichystáte, můžete se směle pustit do vaření.

Svíčková na smetaně krok za krokem

Nejprve si připravte maso. Do něj napíchejte slaninu na kostičky a maso osolte. Poté ho dejte do trouby péct, dokud nebude do křupava opečené. Když maso vyndáte, použijte slaninu na přípravu samotné svíčkové. Společně se zeleninou a cibulí ji osmahněte. Pak k této směsi opět přidejte maso a duste ho. Nezapomeňte na pravidelné podlévání vývarem.

Když je maso hotové, vyjměte ho a pusťte se do přípravy omáčky. Svíčková na smetaně vzniká tak, že šťávu zaprášíte moukou, přidáte smetanu, dochutíte připravenými ingrediencemi a necháte ještě chvíli povařit. Důležité je rozmixování směsi a prolisování přes cedník, aby v omáčce nezbývaly žádné větší hrudky. Poté se můžete pustit do servírování. Nakrájejte maso na plátky a položte ho na talíř. Klasickou přílohou bude houskový knedlík. Vše následně zalejte připravenou svíčkovou omáčkou. Brusinky Vám poslouží jako dekorace na maso a zároveň chuťový doplněk. Vše dohromady bude výjimečně sladěné a vy si jistě pochutnáte.

cs_CZČeština