Vepřo knedlo zelo je známou českou klasikou

Maso, které se chystá na vepřo knedlo zelo.

Když se řekne nestárnoucí česká klasika mezi pokrmy, napadne Vás možná hospodský guláš. Pokud ale hledáte skutečný poklad české kuchyně, bude to vepřo knedlo zelo, na kterém si pochutná bezpochyby každý. Jestliže nevíte, jak připravit tento lahodný pokrm, přinášíme Vám stručný a jednoduchý návod, jak na to.

Co si přichystat na vepřo knedlo zelo?

Když se chystáte na tento pokrm, potřebujete pochopitelně ty správné ingredience. V níže uvedené tabulce Vám přinášíme jejich soupis, a to jak na přípravu masa, knedlíků, tak samotného zelí. Počítejte s tím, že z těchto surovin budete schopni uvařit zhruba čtyři až šest porcí.

Suroviny na masoMnožství
Vepřové maso1 kg
Česnek1 lžička
Drcený kmín1 lžíce
Suroviny na knedlíkyMnožství
Polohrubá mouka250 g
Rohlíky4 ks
Vejce2 ks
Mléko250 g
Suroviny na zelíMnožství
Červené zelí650 g
Olej1 lžíce
Červená cibule1 ks
Co všechno budete potřebovat na knedlo vepřo zelo?

U všech tří částí tohoto pokrmu budete potřebovat sůl. U zelí pro dochucení můžete použít ještě třtinový cukr, ocet a na zahuštění třeba mouku.

Podrobná příprava pokrmu

Když připravujete vepřo knedlo zelo, začněte bůčkem. Maso rozkrájejte na kousky, posolte, potřete česnekem a dejte na pekáček péct do trouby. Optimální doba pečení je zhruba dvě hodiny při 180 °C. Maso by mělo mít ideálně křupavou a zlatou kůrčičku.

Během těchto dvou hodin se můžete vrhnout na knedlíky. Rohlíky nakrájejte, přidejte mouku, mléko, žloutky a sůl. Po smíchání je třeba vložit ještě vyšlehaný sníh. Když vytvarujete knedlíky, dejte je povařit do vody. Doba vaření pod pokličkou se pohybuje kolem půl hodiny. V rámci zelí osmažte cibulku do měkka, přidejte zelí a duste asi deset minut. Když zelí zahustíte a dochutíte přiloženými ingrediencemi, opět duste deset minut.

Až připravíte všechny tři částí pokrmu vepřo knedlo zelo, můžete se pustit do servírování. Také na tomto kroku si dejte záležet, protože jídlo musí na první pohled dobře vypadat a následně skvěle chutnat.

cs_CZČeština