Hospodský guláš si oblíbí naprosto každý gurmán

Hospodský guláš naservírovaný na talíři s knedlíkem.

Chcete si pochutnat na klasickém českém jídle? Potom si pojďte společně s námi připravit hospodský guláš. Přinášíme vám recept na vynikající gulášek vytvořený z hovězího masa. Pokud budete chtít nachystat opravdu dokonalý pokrm, vsaďte na kližku. Výsledek polahodí chuťové pohárky naprosto každého.

Suroviny na hospodský guláš

Připravit hospodský guláš není ničím extra složitým, takže to bez sebemenšího problému zvládne naprosto každý kuchtík. Nejprve si ovšem připravte ty správné ingredience. Jejich výčet naleznete v tabulce prezentované níže.

SurovinaMnožství
Hovězí maso500 g
Česnek4 stroužky
Cibule500 g
Sladká mletá paprika2 lžíce
Sádlo3 lžíce
Drcený kmín1 lžička
Rajský protlak1 ks
Připravte si ingredience na hospodský guláš.

Abyste mohli říci, že se Vám hovězí guláš opravdu povedl, nezapomeňte si přichystat také sůl, pepř, majoránku a vodu na podlévání. Pomyslnou třešničkou na dortu se stane najemno nakrájená cibule na ozdobu.

Příprava hovězího guláše od A až do Z

Nejprve nakrájejte najemno cibuli a orestujte ji na sádle. Tento proces trvá zhruba 15 minut, dokud nebude cibule hnědá. Posléze k ní přidejte kousky masa. Nechte je zatáhnout ze všech stran a teprve až pak přilejte zhruba 2 dl vody. Do této směsi následně přihodíte zbývající nezbytné ingredience. Je to prolisovaný česnek a kmín.

Následuje doba 1,5 hodiny při níž musíte maso dusit a připravovat. Za občasného promíchávání dbejte na to, aby se hospodský guláš nepřipálil a nepřichytil. Až dojdete do okamžiku, kdy je maso opravdu křehké, přichází na přetřes majoránka. Poté guláš vařte ještě dalších 10 minut.

Pokud se Vám zdá guláš řídký a máte raději hustší, použijte chlebovou strouhánku, nic jiného, ať nepokazíte jeho chuť. Ve finále ho můžete podávat klasicky s houskovými knedlíky. Vyskládejte je na talíř a kolem nich nalijte guláš s masem. Navrch dejte nakrájenou cibulku a trochu něčeho zeleného, třeba petrželku. Jestliže jste postupovali podle výše uvedeného návodu, na hospodském guláši v našem podání si rozhodně pochutnáte, o tom nemějte žádných pochyb.

cs_CZČeština