Worms – Převtělte se do červa a bojujte

Mladík si užívá hraní počítačové hry Worms.

Worms je počítačovou hrou, která se vymaňujte z běžného herního módu, jaký nabízí třeba série Zelda. Tahová hra cílí na animace, relaxaci a zábavu. Herní titul pro odreagování se stal oblíbený ve své době a získal si příznivce po celém světě. Vliv na to měla především vynikající hratelnost.

  • Dělostřelecká hra
  • Vývojářem je Team17
  • Vzniklo několik dílů

Červíci útočí, tak nějak lze charakterizovat tuto strategickou hru. Na počátku všeho mají oba týmy stejný počet červů, které si navzájem snaží zlikvidovat za přispění nejrůznějších zbraní. A těch je k dispozici více než dost.

Z 2D rozhraní do 3D světa

Počítačová hra Worms pochopitelně prošla značným vývojem, o tom není žádných pochyb. Zcela první generace se objevila v roce 1994, na níž navázalo ještě několik pokračování v letech 1995, 1996 a 1997. Na úspěšné série následně navázaly další generace. Z krásného 2D prostředí se postupem času přešlo do propracovaného 3D světa.

PředmětInformace
Druhá generace1997 až 2001
Třetí generace2006 až 2020
Čtvrtá generace 3D2003 až 2011
Kdy spatřily světlo světa jednotlivé generace Wormsů?

Je pravdou, že postupem času se vyrojily také díly určené pro jiné platformy, než jsou pouze stolní počítače. Byl to konkrétně 2D titul zaměřený pro ruční herní zařízení typu Nintendo DS a PSP.

Worms získal mnohá ocenění

Kromě základních herních řad se na trhu objevily i vedlejší tituly. Ty vycházely z této červí tematiky, ať už to byl pinball nebo klony s použitím jiných zvířat místo červů. Meze se v tomto směru rozhodně nekladly. Jeden z posledních 3D titulů vyšel v roce 2020 a měl název Worms Rumble.

Nutno podotknout, že úspěch této hry se měří nejenom počtem hráčů, ale také řadou nejrůznějších ocenění. Za zmínku stojí například cena za nejvíce originální hru, nejlepší hru, nejlepší strategickou hru a strategickou hru roku. Zapomínat bychom neměli ani na cenu hra pro více hráčů roku.

cs_CZČeština