Age of Empires jako legendární strategie

Mladíci si užívají hraní hry zvané Age of Empires.

Age of Empires je název strategické a budovatelské hry, která je částečně podobná online hře Travian. U tohoto herního titulu se můžete spolehnout na realtimové budování, spoustu zábavy, obléhání a rozvoje. Několik herních sérií a spin-offů jsou příslibem silné herní základny. Ostatně, celá série z pohledu prodejnosti čítá kolem 25 milionů kopií.

  • První vydání v roce 1997
  • Tři hlavní série
  • Několik spin-offů

Hlavním vývojářem počítačové hry je společnost Ensemble Studios. Hry jsou pak vydávány pod taktovkou společnosti Microsoft Game Studios. Jak už prozrazuje samotný název, jedná se o dceřinou společnost Microsoft.

Budování civilizace od A až do Z

Strategie Age of Empires do jisté míry vychází z historických událostí. Ať už jde o objekty, dané scénáře nebo vojenské jednotky. Právě první díl Vás přivede do doby kamenné, z níž se postupem času propracováváte až do doby železné. Volit samozřejmě můžete odlišné národy, které Vám budou vlastní. Vzhledem k tomu, že je jich k dispozici dvanáct, možností je více než dost.

Age of Empires pod drobnohledem

Druhé pokračování této slavné realtimové strategie přineslo zcela nové herní prostředí, respektive národy. Najednou jste se mohli octnout v době renesance, kam jste se pomalu dopracovali ze středověku. Hra byla mimochodem dostupná pro herní konzole. Další zajímavosti se dozvíte z níže uvedených otázek a odpovědí.

Kdy vyšel třetí díl Age of Empires III?

Třetí díl série spatřil světlo herního světa 18. října 2015.

S jakými spin-offy se můžete setkat?

Za zmínku stojí například Age of Mythology a v roce 2011 to byla verze označovaná jako Online.

Existují i nějaké další datadisky?

Ano, je to kupříkladu The Age of Kings z roku 2006, Mythologies z roku 2008, Castle Siege z roku 2014 a World Domination z roku 2015.

Kdy byl vydán čtvrtý díl realtimové strategie?

Ten světlo světa spatřil 28. října 2021.

Kdy vznikl díl Age of Empires: Castle Siege?

Uvedení na trh proběhlo v roce 2014.

cs_CZČeština