Mafia – Česká legenda světového formátu

Herní prostředí, ve kterém si mladík užívá hraní hry Mafia.

Mafia je mezi milovníky počítačových her stejně známá, jako třeba Call of Duty. Jen ale s tím rozdílem, že za touto legendární hrou stojí český vývojářský tým. Hra, která si získala spoustu vyznavačů především svým nezaměnitelným dějem, originálním dabingem a v neposlední řadě mafiánskou tematikou.

  • Vývojář Illusion Softworks
  • Vydavatel Gathering of Developers
  • Režisér a designér Daniel Vávra

Herní titul tohoto typu se postavil na LS3D enginu. Světlo světa spatřil v roce 2002 a z pohledu žánru se jedná o TPS. Singleplayer hra je dostupná hned pro několik herních platforem. Kromě systému Microsoft Windows je to také PlayStation 2 a Xbox.

Užívejte si jízdu mafiánskými vozy

Počítačová hra Mafia se pochopitelně odehrává v různých lokacích a prostředí. Jsou to kostely, hotely, banka, galerie a mnohé další. Do toho všeho si jako mafiáni užijete především nekonečné přestřelky a dech beroucí jízdy klasickými vozidly. K dispozici je jich celkem 51.

Vozidlo ve hřePředloha
Bolt AmbulanceFord Model A
Brubaker 4WDMiller V16
Crusader ChromiumPontiac Silver Streak
Trautenberg Model JDuesenberg model J
Oblíbené vozy, které se objevily ve slavné hře.

Pokud je pro Vás jízda těmito starými a dobovými speciály velkým lákadlem, máme pro Vás jednu příjemnou zprávu. Pokud splníte příběhové mise, domůžete se kromě 51 základních vozů ještě dalších 19 bonusových.

Mafia v době Velké hospodářské krize

Tento herní titul má primárně velice zajímavý příběh. Ten se zasadil do 30. let 20. století. Konkrétně do Spojených států amerických do doby prohibice. Vše se odehrává ve fiktivním městě zvaném Lost Heaven. V průběhu hry se samozřejmě setkáte s řadou zajímavých a významných postav. Mnohé z nich vychází ze skutečných bossů tehdejší doby.

Užívat si budete dvacet misí, které se pojí s atraktivními zápletkami a propracovaným příběhem. Vše kromě grafiky dokresluje ještě dobře zvolená hudba přidávající hernímu zážitku na atraktivitě. Mafia je zkrátka legendou, na níž se jen tak nezapomíná.

cs_CZČeština