GTA – Život pouličního gangstera

Prostředí, ve kterém se budete ve hře GTA pohybovat.

GTA je zkratkou, která je pro hráče počítačových her celkem jasně vypovídající. Skrývá se za ní název Grand Theft Auto, což je pojmenování jedné z neslavnějších akčních adventur. Herní legenda, kterou je například dobře známý Super Mario. Pokud se chcete o této hře dozvědět něco více, začtěte se do následujících řádků.

  • Hra má několik úspěšných sérií
  • Nabízí otevřený herní svět
  • Propojuje akci a závodění

Grand Theft Auto Vás svým dějem vtáhne do prostředí organizovaného zločinu, kde musíte plnit jednotlivé úkoly. Výjimečností této adventury je akce, bohaté možnosti, destrukce jednotlivých vozidel a podobné věci.

Jak šel čas s GTA?

Pojďme se ale nejprve zaměřit na to, jak vlastně tato slavná akční adventura vznikala. Je tomu totiž už mnoho dlouhých let od vzniku. Díky tomu spatřilo světlo světa hned několik dílů tohoto herního titulu. Na své si mimochodem přišli nejenom hráči počítačových her, ale i milovníci herních konzol.

PředmětHodnota
První vydání1997
TvůrciDavid Jones a Mike Dailly
VydavatelRockstar Games
Prodeje GTA III370 milionů kusů
Základní informace o počítačové hře Grand Theft Auto.

Ještě doplníme, že Grand Theft Auto se stalo akční adventurou hratelnou také na mobilních telefonech. Podporuje se operační systém Android a iOS. Výjimkou nejsou ani ostatní herní platformy.

Hlavní série jako takové jsou vydávány od roku 1997. Například v roce 1999 přišlo druhé vydání, o dva roky později to třetí. Specialitou v roce 2002 bylo Grand Theft Auto: Vice City a v roce 2004 Grand Theft Auto: San Andreas. Paté vydání se na trhu objevilo v roce 2013.

Kompilace a remastery

Není pochyb o tom, že slavná hra GTA si získala miliony příznivců po celém světě. Možná i díky tomu vyšla spousta originálních kompilací. Ty ve své podstatě rozšiřovaly možnosti hraní. Typickým příkladem jsou The Classics Collection, The Trilogy, Episodes from Liberty City a Complete Edition. Pokud milujete velkou svobodu při hraní her a akce je Vaší nejoblíbenější činností, vyzkoušejte Grand Theft Auto. Ani s jedním herním titulem nemůžete šlápnout vedle.

cs_CZČeština