Nejprodávanější hry světa musíte poznat

Mladík si užívají nejprodávanější hry světa.

Nejprodávanější hry světa jsou tématem, které zajímá určitě každého herního nadšence. Vraťme se tedy zpět do minulosti a zaměřme se na herní tituly ovládající svět z pohledu nejprodávanějších kopií. Na pomyslném žebříčku stojí určitě hra Tetris. Ta je na světě od zrodu počítačových her a napříč různými platformami získala asi nejvíce příznivců.

  • Existuje od roku 1984
  • Prodáno přes 520 milionů kopií
  • Pochází z Ruska

Vzhledem k tomu, že v rámci této hry vzniklo velké množství nejrůznějších odnoží je zřejmé, že uvedené číslo týkající se prodaných kopií bude ještě větší. Pojďme ale zacílit i na ostatní hry.

Favorité z pohledu prodejnosti

Pro mnohé milovníky počítačových her asi nebude žádným překvapením, že druhou příčku obsadila hra Minecraft. Zábava téměř pro každého, u níž se meze z pohledu kreativity rozhodně nekladou. Kolem roku 2021 bylo prodáno necelých 240 milionů kopií. A jaké jsou další nejprodávanější hry?

HraProdaných kopií v milionech
Grand Theft Auto V170
Wii Sports83
PUBG75
Mario Kart 8 a Deluxe57
Víte, jaké jsou nejprodávanější hry světa?

Právě zmiňovaný Mario se dostal do popředí zájmu mnohých hráčů proto, že vznikl v podstatně pro všechny herní konzole. Všem pochopitelně kraluje sám výrobce v podání Nintenda. Označení Mario se ve světovém žebříčku objevuje hned několikrát, protože byla stvořena řada odnoží. Typickým příkladem je Super Mario Bros.

Nejprodávanější hry v detailech

Nyní se můžeme vrhnout na další herní tituly pojící se s označením nejprodávanější hry. S padesáti miliony kopií je to určitě hra Overwatch. Slavným tématem se stala také hra Pokemon, kde se prodeje odhadují též na hranici padesáti milionů kusů. Není se čemu divit, protože Pokemoni jsou tu s námi poměrně dlouho, od roku 1996.

Desítky milionů prodaných titulů má na svém kontě také hra Red Dead Redemption 2, která přenáší hráče do světa divokého západu. Právě propracovaný děj a vynikající hratelnost stojí za úspěchem tohoto herního titulu.

cs_CZČeština