Minecraft je svět sám pro sebe

Takhle nějak vypadá svět Minecraft.

Minecraft je další světoznámou počítačovou hrou, které se dostalo ještě větší popularity než třeba takovému Travianu. Možná je to způsobeno tím, že jde o otevřený svět bez hranic, kde získáváte maximální svobodu hraní. K dispozici jsou totiž různé herní režimy.

  • Hra o přežití
  • Tvořivá hra
  • Dobrodružná hra
  • Nemilosrdná hra
  • Pozorovací hra

S touto počítačovou hrou se mimo jiné pojí také čtyři odlišné stupně obtížnosti. Zahrát si tedy můžete v mírumilovném režimu, ale také v tom těžkém, kde Vás jistě neminou boje s nepřáteli a zombie.

Minecraft a jeho historie

Pokud chcete tento herní titul poznat do nejmenšího detailu, přinášíme Vám několik základních informací. Například to, kdo je vlastně vývojářem této hry, kdy se Minecraft objevil na herní scéně a mnohé další. Podrobnosti vyčtete z níže uvedené tabulky.

PředmětInformace
VývojářMojang Studios
Programovací jazykJava
AutorMarkus Persson
Vznik2009
Víte, kdo všechno stojí za touto slavnou hrou?

Zhruba po čtyř letech po vývoji této hry to bylo právě Mojang Studios, které ji odkoupilo od Perssona za cenu 2,3 miliardy amerických dolarů. Od té doby má její směřování na starosti právě tato společnost.

Poznejte tento herní titul do detailu

Počítačová hra Minecraft se během svého života dostala v podstatě na všechny platformy. To znamená, že hru si mohou užívat nejenom majitelé počítačů, ale také herních konzolí a mobilních telefonů. Pokud jde o samotný příběh, může se odehrávat v různých dimenzích. Od světa, přes Nether, až po End. Čekají na Vás nejenom různé typy generací herního světa, ale také mobové, ať už jsou pasivní, neutrální nebo agresivní.

Minecraft je vlastně takové lego v digitální podobě, jemuž lze propadnout velice snadno. O úspěšnosti této hry mimochodem vypovídají sami statistiky z roku 2021. Tehdy se prodalo necelých 240 milionů kopií. Pokud jde o herní základnu, tu čítá více jak 140 milionů hráčů. Ne nadarmo se herní titul označuje, jako nejlepší hra všech dob.

cs_CZČeština