Ruleta – Systém sázení hraje velkou roli

Roztočená ruleta, u které se čeká, kde se zastaví kulička.

Je naprosto jasné, že nejtypičtějším hracím přístrojem v kasinu jsou hrací automaty. Když se ovšem zaměříte obecně na největší klasiku v kasinu, pak asi není jiné volby, než jakou představuje ruleta. Samotný název pochází z francouzského výrazu roulette. Tuto hazardní hru obsluhuje krupiér a je známa po celém světě. Disponuje jí v podstatě každé kasino.

Hazardní hra skládající se ze dvou částí

Ruleta jako taková má dvě části. Podle překladu originálního názvu je zřejmé, že jednu z nich představuje otáčivé kolo. Do něho se hodí kulička, která se po zpomalení kola ustálí na některé z číselných hodnot. Ty jsou navíc označené červeně nebo černě. Druhou část tvoří hrací plocha, na níž je možné sázet.

Ruleta v otázkách a odpovědích

Ruleta rozhodně není ničím složitým, jako třeba Craps nebo jiné hry v kasinu. Na počátku všeho byste měli vědět, že se rozlišuje varianta evropská a americká. Ta evropská má 37 čísel a ta americká má 38 barevných políček s čísly. Všechny podstatné věci Vám nyní představíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké lze provádět sázky?

Vsadit můžete na červená nebo černá pole, suchá nebo lichá čísla, popřípadě využijete sázky na dvanáct čísel nebo na malá čísla 1 až 18 a velká čísla 19 až 36. Výjimkou není ani sázka na jedno číslo.

Jak vypadají kombinované sázky?

Kombinované sázky zahrnují sázky na dvě čísla, na tři čísla, čtyři čísla v podobě čtverce nebo rohu a na šest čísel.

Jaké jsou systémy sázení?

U rulety se navíc můžete setkat s odlišnými systémy sázek. Známý je systém Martingale, systém podle Fibonacciho řady, The Memory Game a systém sázení Parlay.

Jaké jsou rozdíly mezi systémy?

Tou největší odlišností je pochopitelně ztrátovost systémů.

Jsou s ruletou spojena nějaká speciální pravidla?

Ano, tato hazardní hra může mít specifická pravidla. Dokazují to například En Prison nebo La Partage. Druhé jmenované pravidlo se týká rovné sázky.

cs_CZČeština