Travian – Budování online světa

Online svět Travian hraný na ruční herní konzoli.

Travian je hrou, která se odehrává v trochu jiném prostředí, než jaké nabízí třeba Commandos. V tomto případě jde o budovatelskou a strategickou hru. Online herní titul, k němuž vlastně nepotřebujete za každou cenu stolní počítač. Příjemný herní zážitek si můžete užívat i na ostatních zařízeních.

  • Notebook
  • Mobilní telefon
  • Tablet

Jedna z velice populárních onlinovek, která si získala pozornost hráčů v mnoha zemích světa, a to především v Evropě. Z globálního pohledu lze konstatovat, že hra ve své podstatě vychází z online hry Divoké kmeny.

Základní informace o hře

Pozdní antika, přesně v takové době se při hraní hry Travian octnete. Vyberete si jeden ze tří národů a pustíte se do budování vlastního světa. Každý z národů má pochopitelně své přednosti a určité nevýhody. Cílem je budování, osídlování, ale i bojování a obchodování. Zkrátka zábava na všechny strany.

PředmětInformace
VývojářGerhard Müller
VýtvarníkOliver Eger
Datum vydání2004
Herní módHra pro více hráčů
Kdo všechno stojí za touto hrou?

Realtimová strategie se dva roky po svém spuštění objevila také v České republice. Dostupných bylo několik charakterově odlišných serverů, na nichž bylo možné začít budovat vlastní svět.

Travian a jeho rozšíření

Od prvotního úspěchu Travianu uběhla už poměrně dlouhá doba. Přesto se v průběhu let objevila nová a nová vylepšení, která rozšiřovala hratelnost této online hry. Například rok 2017 byl spojen s výročním speciálem označovaným jako Fire and Sand. K Římanům, Galům a Germánům přibyly další národy, jimiž se staly Hunové a Egypťané. K jejich využití je nutné používat speciální servery Path to Pandora.

V roce 2018 přišel Travian s novou mapou staré Evropy, až 87 regiony a novými cíli. Tím pádem došlo k dalšímu posunutí hratelnosti a nekonečné zábavy. Speciální edice vyšla i v roce 2019, včetně budovy Corex Victoria pro obnovu zemřelých jednotek. Travian lze hrát samozřejmě bezplatně. Za peníze však můžete urychlit vývoj jednotek a rychlost celého budování Vašeho národa.

cs_CZČeština