Commandos – Herní série minulé doby

Mladík si užívá hraní populární hry Commandos.

Commandos je název počítačové hry, kterou budou s největší pravděpodobností znát spíše starší milovníci akčních her. Nejde o nic tak rozsáhlého, jako je například Minecraft. Přesto si tento herní titul našel velkou základnu fanoušků, a to především díky několika zásadním faktorům.

  • Prostředí druhé světové války
  • Realtimová taktika
  • Vynikající hratelnost

Počítačová hra vyšla ve třech vydáních a každé z nich slavilo značný úspěch především na poli taktických akčních her. Pokud tuto starší hru neznáte, možná Vás následující řádky přesvědčí o tom, že byste ji měli vyzkoušet.

Základní informace o Commandos

Na počátku všeho by měla zaznít zmínka o tom, že hlavním vývojářem je Pyro Studios. To přišlo s vydáním první série označované jako Behind Enemy Lines v roce 1998. Vydavatelem je společnost Eidos Interactive. Poslední díl této počítačové hry vyšel v roce 2006. Nutno podotknout, že herní kousek je multiplatformní. To znamená, že si můžete zahrát hru nejenom na operačním systému Microsoft Windows, ale také na OS X, PlayStation 2 a Xbox.

Nejčastější otázky a odpovědi

Plnění vojenských misí je doprovázeno velice poutavým a záživným příběhem. Úkoly navíc řešíte prostřednictvím svého vojenského týmu, který čítá hned několik charakteristicky odlišných osob. Více se dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké hrdiny má akční hra Commandos?

Je to zelený baret, mariňák, odstřelovač, ženista, řidič, Nataša, škorpion, zloděj a jeho pes.

Jak se jmenoval datadisk prvního dílu?

Ten nese název Commandos: Beyond The Call of Duty.

Jaká postava přibyla ve třetím dílu?

Z prvních dílů zbylo jen šest osob a jedna přibyla. Tou je potápěč, s nímž slouží také zelený baret, zloděj, špión, odstřelovač a ženista.

Jaké označení má poslední díl herní série?

Tento díl se jmenuje celkem výstižně, tedy Commandos: Strike Force.

Jak je to s budoucností této hry?

I když hra sklidila svého času poměrně velký úspěch, neočekává se její pokračování.

cs_CZČeština