Angry Birds – Spojení relaxace a zábavy

Ptáci, kteří hrají hlavní roli ve hře Angry Birds.

Angry Birds je hrou známou především mezi milovníky mobilních her. Je však pravdou, že tento herní titul vznikl také pro počítače a herní konzole. Podobně, jako je tomu například u akční adventury GTA. V překladu naštvaní ptáci cílí na jednoduchost, dlouhou zábavu a patřičný oddech.

  • Ptáci se snaží získat nazpět ukradená vejce
  • Ta jim sebrala zelená prasata
  • Cílem je zasáhnout prasata pomocí ptáků

Trochu toho míření, volba správné zbraně, patřičná dávka trpělivosti a můžete se pustit do akce. Na první pohled nenápadný děj a žánr, který ale na svoji stranu přilákal miliony herních nadšenců z celého světa.

Angry Birds – Co byste měli vědět?

Ještě, než se rozhodnete zahrát si Angry Birds, seznámíme Vás se základními údaji týkajícími se této hry. Je to především historie a místo vzniku tohoto legendárního herního titulu. Prozradit můžeme například to, že za naštvanými ptáky stojí finská společnost Rovio.

PředmětInformace
První vydání2009
ŽánrLogická hra
Herní módSingleplayer
VydavateléClickgamer Media a Chillingo
Vše základní, co byste měli vědět o této hře.

Díky úspěšnosti této hry vzniklo hned několik herních titulů, přičemž každý z nich je charakteristický něčím jiným. Ať už jde o prostředí nebo počet dostupných kapitol. Pokaždé se ale jedná o zábavu na hodně dlouhou dobu. Za zmínku stojí odnože jako Space, Seasons, Rio, Volcano, Go!, Pistachios, Piggies, Star Wars, Transformers, Evolution a jiné.

Použijte tu správnou postavu

Jak už jsme z části naznačili, úspěch ve hře Angry Birds je primárně spojen s volbou vhodné postavy. Každá z nich má totiž určité schopnosti, které Vám přijdou vhod. Například Yellow Bird letí rychleji a lehce rozbijí dřevo. Takový WhiteBird zase umí vypustit bombu. Když si vyberete Blue Bird, můžete ho rozdělit na další tři. Boomerang Bird je celkem jasně výstižné označení. Tento pták se Vám vrátí jako boomerang.

K dispozici je i Short Fuse Bird vyznačující se výraznými ničivými účinky. A co třeba Orange Bird? Ten se jednoduše nafoukne a zničí všechno kolem sebe. O zábavu zkrátka nebude nouze.

cs_CZČeština