Palačinky k snídani rozhodně potěší

Vynikající palačinky připravené k vydatné snídani.

Palačinky jsou jedním z konkurentů francouzského toustu, na nichž si můžete pochutnat k snídani. Jíst se pochopitelně dají kdykoliv během dne, ale takové ranní probuzení s palačinkami v ruce je jistě příjemnou záležitostí. Ideálně v kombinaci s džemem. Ostatně, tento pokrm můžete připravovat na mnoho způsobů.

  • S jogurtem
  • S ovocem
  • Nasladko

My se v tomto receptu zaměříme na ryzí klasiku. Poctivé palačinky, po jejichž konzumaci se budete oblizovat za ušima. Zároveň si je budete chtít s nadšením připravovat každé ráno.

Suroviny na lahodné palačinky

Pokud máte chuť na tuto vynikající snídani, nejprve si přichystejte všechno potřebné, ať nejste při přípravě překvapeni. V níže uvedené tabulce máte seznam ingrediencí, bez nichž se jednoduše neobejdete. Jejich množství odpovídá zhruba osmi kusům.

IngredienceMnožství
Mléko2 hrnky
Hladká mouka1,5 hrnku
Vejce2 ks
Moučkový cukr1 lžíce
Připravte si všechno potřebné pro vaření palačinek.

Abyste palačinkám dodali tu správnou chuť, neopomínejte ani na špetku soli. Na smažení je pak zapotřebí trochu oleje. Nic víc se k přípravě palačinek nechystá. Vše Vám zabere maximálně třicet minut.

Postup přípravy

Nejprve si přichystejte základ. Vezměte polovinu mléka, přidejte do něho vejce, cukr a sůl. Tohle všechno dohromady co nejvíce rozšlehejte a smíchejte. Do vzniklého těstíčka postupně přilévejte zbývající množství mléka. V tento moment máte první polovinu hotovou a můžete pokračovat. Následuje smažení a dodělávání palačinek. Lehce si rozehřejte olej na pánvi a nalijte na ni trochu těsta. Palačinky se snažte roztírat rovnoměrně a zároveň nesmí být moc tlusté. Až budou z obou stran do zlatova, jsou hotové.

Poslední fází je dochucení připravených a vymazlených palačinek. Pokud nehledáte žádné složitosti, vsaďte na džem libovolné příchutě. Ten namažete po celé ploše a pak palačinku jednoduše zamotejte. Použít samozřejmě můžete i mnohé jiné ingredience a přísady podle vlastní chuti. Někdo maže palačinky nutellou a jiný zase ořechovým máslem. Někdy přijde vhod i kombinace s čerstvými kousky ovoce. Meze se v tomto ohledu rozhodně nekladou.

cs_CZČeština