Bramboráky si můžete dochutit podle svých potřeb

Mladík si bere usmažené bramboráky k obědu.

Patříte k milovníkům brambor? Rádi z této ingredience připravujete nejrůznější pokrmy? Pak určitě s láskou děláte bramboračku. Kromě ní si však můžete pochutnat ještě na jednom lahodném pokrmu chystaném z brambor. Jsou to české bramboráky nevyžadují příliš námahy a času. Takový rychlý oběd a pochutina, co nasytí.

Připravte se na smažení bramboráků

Pomyslným odrazovým můstkem při přípravě bramboráků se pro Vás stane sháňka všech ingrediencí. Bez nezbytných surovin v podstatě nemůže začít. Všechno, do budete potřebovat na lahodné bramboráky najdete v tabulce prezentované níže.

SurovinaMnožství
Brambory1 kg
Hladká mouka120 g
Česnek2 až 3 stroužky
Mléko10 ml
Vejce2 ks
Olej150 ml
Vše, co potřebujete na vynikající bramboráky.

Pro dochucení bramboráků samozřejmě budete potřebovat ještě několik důležitých přísad. Typickým příkladem je sůl, mletý černý pepř a majoránka. Ta dodá bramborákům na jejich výtečné chuti. Z výše uvedených ingrediencí budete schopni připravit zhruba čtyři klasické porce.

Jak připravit české bramboráky?

Jak asi každý správně tuší, vše se bude točit a odvíjet od brambor. Ty musíte nejprve oškrábat a důkladně omýt. Poté je nastrouhejte. Zvolte si raději hustší škrabadlo. Práce Vám půjde snáze, a hlavně hustší těsto pak chutná lépe, i když každý může samozřejmě zvolit variantu podlé své libosti. Z nastrouhaných brambor důkladně slijte všechnu vodu. Poté do bramborové směsi zakomponujte ostatní ingredience. Přidejte vejce, majoránku, mouku, mléko a sůl. Tohle všechno dle potřeby.

Dále Vás čeká smažení bramboráků. Na rozpáleném tuku nebo oleji smažte rozetřené bramborové těsto tak, aby bylo rovnoměrně osmažené. Snažte se vyvarovat spáleným okrajům. Z toho důvodu nedělejte při roztírání směsi na pánvi příliš tenké okraje. Dozlatova osmažte bramboráky z obou stran.

Doporučujete připravit jeden bramborák a ochutnat ho. Smažené těsto může chutnat trochu jinak než syrové, proto si občas žádá doplnění některých přísad. Když je bramborák dobrý, dosmažte zbývající těsto. Bramboráky v ideálním případě podávejte ještě teplé. Pro pestrost do nich můžete samozřejmě přidat i další ingredience. Typickým příkladem je uzené.

cs_CZČeština