Nejoblíbenější jídla Evropy musíte ochutnat

Takhle nějak vypadají nejoblíbenějíš jídla Evropy.

Nejoblíbenější jídla v evropských zemí jsou jistě výzvou pro mnohé labužníky a vyznavače skvělé gastronomie. V tomto článku se zaměříme na TOP recepty, mezi které bohužel nepatří boloňské špagety, i když můžete být jejich vyznavači. Představíme Vám deset jídel vládnoucích Evropě.

  • Maďarský guláš
  • Francouzské Pot-au-feu
  • Španělská Paella

Tohle je jenom malá ochutnávka toho, co si můžete dopřávat a na co se lze těšit. Jak správně tušíte, v každé evropské destinaci se najde něco dobrého na talíři, co si zaslouží Vaši pozornost.

Kuchyně od Holandska až po Řecko

V tomto článku se nebudeme zaměřovat pouze na hlavní pokrmy. Zmínka padne i o polévkách. Typickým příkladem je řecká Fasolada, jejíž název vypovídá mnohé o základní surovině. Tu tvoří primárně fazole. Jestliže se za gastronomickým zážitkem vydáte do Holandska, určitě Vás neminou šťouchané brambory se zeleninou. Takovému pokrmu se říká Stamppot.

ReceptZemě původu
FrancesinhaPortugalsko
RoastbeefAnglie
Vídeňská řízekRakousko
SlávkyBelgie
Slavná a lahodná jídla světového formátu.

Pod názvem Francesinha si můžete představit portugalský chlebíček. Jeho nedílnou součástí je spousta masa, ale také párky, sekaná apod. Záleží na tom, jaké variantě se budete s chutí oddávat. I takhle vypadají nejoblíbenější jídla v jedné z vyhledávaných evropských zemí.

Nejoblíbenější jídla v detailech

Anglický roastbeef pravděpodobně není třeba zdlouhavě představovat. Hovězí pečeně v té nejlepší formě. K tomu si dejte vařenou zeleninu a čerstvý brambor. Vaše chuťové buňky polahodí i tak jednoduchý recept, jakým je Vídeňský řízek. Proslavená tradice v trojobalu, jejímž základem je telecí maso.

Pokud jde o nejlepší jídla Evropy, budeme pochopitelně pokračovat. Co byste řekli na již zmiňované belgické slávky? Ty se v této zemi nejčastěji podávají s hranolky. Ano, čtete správně, navíc v takovém receptu nechybí ani řapíkatý celer, cibule a přidružená přírodní dochucovadla. Nakonec si necháme jednu lahodnou perličku z Irska. Je to bramborové pyré se zelím, jemuž se říká Colcannon.

cs_CZČeština