Špagety Alio Olio zvládne naprosto každý

Špagety Alio Olio naservírované na talíři.

Špagety Alio Olio se staly velice jednoduchým a rychlým receptem stejně, jako třeba francouzský toust. Jen v tomto případě získáte doslova plnohodnotné jídlo, které poslouží jako skvělý oběd a zároveň lehká večeře. Tohle jídlo je ideální volbou pro jakoukoliv denní a možná i noční dobu.

  • Lehké
  • Chutné
  • Nenáročné

V dnešní době můžete samozřejmě připravit špagety na mnoho způsobů. Někdy však stojí čas proti Vám a vy potřebujete co nejdříve nakrmit svoji rodinu. V takový moment se nabízí špagety Alio Olio, s jejichž přípravou Vás seznámíme do nejmenšího detailu.

Jaké budete potřebovat ingredience?

Když se pustíte do chystání tohoto triviálního jídla, buďte si jisti, že nákupní seznam nebude dlouhý. Základem se stávají vhodně zvolené špagety. Jejich výběr je na Vás samotných. Každý z nás má oblíbenou trochu jinou značku špaget, popřípadě jejich složení. Připravit byste si měli také ingredience na omáčku.

IngredienceMnožství
Olivový olej60 ml
Červené chilli papričky1 ks
Česnek6 stroužků
Ančovičky4 ks
Seznam igrediencí pro přípravu lahodných špaget Alio Olio.

Ančovičky jsou v tomto případě tak trochu navíc, v rámci originality tohoto receptu a pro vykreslení lepší chuti. Použít je pochopitelně nemusíte, popřípadě do omáčky přidáte například petrželovou nať.

Špagety Alio Olio od A až do Z

Základem všeho je uvaření špaget. To znamená, nachystejte si dostatečně velký hrnec, do něhož nalijete vodu, přivedete ji k varu, osolíte a dovnitř vložíte špagety. Ty se vaří podle toho, jaký má být výsledek. Špagety Alio Olio by měly být al dente, takže jim dejte zhruba pět až šest minut.

V průběhu vaření špaget si na pánvi rozpalte olej, osmažte česnek, přidejte chilli papričky a třeba i zmiňovanou petrželovou nať. Pozor, abyste ingredience nespálili. Závěrečná fáze je velice jednoduchá. Nandejte špagety na talíř, dejte na ně připravenou omáčku a vše důkladně promíchejte. Pro zdokonalení chuti ještě lehce posypejte parmezánem. Pro oko můžete dodat nějaké bylinky navrch.

cs_CZČeština