Elektromobilita má svého krále

Tesla a elektromobilita jsou neoddělitelně spojeny

Elektromobilita je žhavým tématem a do jisté míry hudba budoucnosti. To mimochodem dokazuje jeden z nejznámějších výrobců těchto vozů, společnost Tesla. Jejím vlastníkem je mimo jiné Elon Musk, který má pod sebou také slavný koncept Space X. Tato automobilka se stala takovým pomyslným průkopníkem v tomto oboru.

  • Tesla Model S
  • Tesla Model X
  • Tesla Model 3

Tohle je jenom malá ochutnávka toho, co vyjelo z výrobních linek této slavné automobilky. Jde povětšinou o modely vozů v provedení sedan. Ty jsou určeny nejenom pro firemní segment, ale i pro soukromé účely.

Historie automobilky Tesla

Pojďme se nejprve zaměřit na to, jak se vlastně elektromobilita dostala do popředí zájmu lidí. Mohla za to právě společnost Tesla, která elektromobily navrhuje, vyrábí a zároveň prodává. Pokud si myslíte, že zakladatelem firmy byl Elon Musk, jste značně na omylu. Ten se připojil až poté.

PředmětInformace
Rok založení2003
ZakladateléMartin Eberhard a Marc Tarpenning
SídloAustin v Texasu
TovárnyFreemont, Šanghaj a ostatní
Informace spojené se založením společnosti Tesla.

Krátce po založení Tesly do společnosti vstoupili Elon Musk, JB Straubel a Ian Wright. Úspěchy na sebe nenechaly moc dlouho čekat a vše odstartoval model Tesla Roadster v roce 2008.

Elektromobilita a vše důležité

V úspěších a rozvoji elektromobily automobily Tesla můžeme samozřejmě pokračovat. Je totiž o čem psát. Na všechny tři úspěšné modely aut z úvodu tohoto článku navázaly další. Zmínit se můžeme třeba o Tesla Model Y. Kapitolou samou o sobě je pak elektrický tahač s označením Tesla Semi.

Společně s rozvojem elektromobility pod taktovkou slavné společnosti dochází i k podpoře rozšíření rychlonabíjecích stanic Supercharger. Tesla se mimo jiné zaměřila také na baterie pro domácností, solární střešní tašky a mnohé jiné projekty. S rostoucí poptávkou pochopitelně roste potřeba výroby velkého množství baterií, což dokazují nové a nové gigafactory nejenom ve Spojených státech amerických, ale i v jiných zemích světa.

cs_CZČeština