Největší fotovoltaické elektrárny světa

Takto nějak vypadají největší fotovoltaické elektrárny.

Největší fotovoltaické elektrárny jsou bezpochyby velkou zajímavostí. Není se čemu divit, že s nárůstem elektromobility a s přihlédnutím k obnovitelným zdrojům energií dochází k jejich rozšiřování. Pokud si myslíte, že velká louka se stovkami solárních panelů za Vaším městem patří k těm velkým, jste na omylu. O tom Vás ostatně přesvědčí světoví giganti.

  • Bhadla Solar Park
  • Huanghe Hydropower Hainan Solar Park
  • Pavagada Solar Park

Tohle jsou tři největší fotovoltaické elektrárny světa, které Vás zaujmou nejenom svým výkonem, ale také rozlohou. Mimo jiné Vám prozradíme, v jaké se nachází zemi a kdy byly vybudovány.

Amerika už dávno nedrží přední příčky

Je pravdou, že Spojené státy americké mají na svém území bezpočet fotovoltaických elektráren a ne malých. Vývoj jde však neuvěřitelně kupředu a stejně tak výstavba. Možná i proto se dvě z největších solárních elektráren nachází právě v Indii. Druhou příčku pak obsadila Čína.

ElektrárnaRozlohaVýkon
Bhadla Solar Park57 km22 500 MW
Huanghe Hydropower Hainan Solar Park6 km22 200 MW
Pavagada Solar Park53 km22 050 MW
Seznamte se s těmi největšími slunečními elektrárnami na světě.

Všechny tři se vybudovaly po roce 2019, takže patří k těm modernějším, a tedy i nejvýkonnějším. Například elektrárna Bhadla Solar Park se rozprostírá na místě, kde se teploty běžně pohybují kolem 52 stupňů Celsia.

Největší fotovoltaické elektrárny – Co byste měli vědět?

Ve výčtu těch největších solárních elektráren samozřejmě nekončíme. Prozradit můžeme například to, že druhá největší elektrárna Huanghe Hydropower Hainan Solar Park v Číně se pojí s rozpočtem dva biliony amerických dolarů. Zároveň není žádných pochyb o tom, že většina velkých elektráren z pohledu rozlohy je vidět z vesmíru.

A kdo jiný patří do kategorie největší fotovoltaické elektrárny světa? Na pomyslném bramborovém místě se nachází Egypt se svým dílem zvaným Benban Solar Park. Tato solární elektrárna má výkon 1 650 MW. Další je opět Čína s elektrárnou Tengger Desert Solar Park a výkonem 1 547 MW. Nechybí ani Spojené Arabské emiráty s elektrárnou Noor Abu Dhabi a výkonem 1 177 MW.

cs_CZČeština