TikTok a marketing jdou společně dohromady

Aplikace TikTok spuštěná na mobilním telefonu.

Na světě existuje spousta sociálních sítí, z nichž některé patří k těm více známým. Typickým příkladem je síť TikTok, za kterou stojí čínská společnost ByteDance. Tento typ sociální sítě se od těch ostatních lidí svým hlavním konceptem. Doménou TikToku jsou patnáctivteřinová videa. Přidružená jsou i videa v délce až šedesáti vteřin.

TikTok není žádné ořezávátko

Jestliže si myslíte, že tato sociální síť ztrácí za všemi ostatními, jste značně na omylu. Dokazují to každoroční statistiky, včetně těch historických. V tabulce níže můžete například vidět, jak si vedl TikTok v roce 2018.

Sociální síťPočet uživatelů
Facebook2 miliardy
YouTube2 miliardy
Instagram1 miliarda
TikTok524 milionů
Jak si stál TikTok oproti jiné konkurenci v roce 2018?

Počet uživatelů této sociální sítě má samozřejmě zvyšující se charakter. Například počátkem roku 2021 to bylo necelých 690 milionů uživatelů. A to je více než dost.

Co nabízí tato sociální síť?

Vše vypadá velice jednoduše a jednotvárně. Patnáctivteřinová videa však nabízí spoustu možností. Abyste v maximální možné míře vyladili svůj příspěvek, máte k dispozici řadu nástrojů. Jsou to nejrůznější filtry, speciální efekty, ale také hudba na pozadí. S každým příspěvkem si tak můžete dát odpovídající práci. To ostatně dokazují opět statistiky. Uživatel stráví na TikToku průměrně 45 minut denně.

TikTok v kombinaci s marketingem

Tato sociální síť už dávno není jen zábavou pro malé děti. Prostřednictvím TikToku lze realizovat i úspěšný marketing. Vždyť uživatelů pro oslovení je velká spousta. Čím více lidí videoobsahem oslovíte, tím větší šanci máte na propagaci konkrétních výrobků a služeb. Důležité je pouze zamyšlení nad tvořeným obsahem. Ten v přemíře ostatních videí musí vynikat svou originalitou, zpracováním, obsahovou stránku a v neposlední řadě i vhodnou dobou publikace. I ty nejmenší detaily sehrávají podstatnou roli.

Součástí prezentovaných videí mohou být tzv. hashtagy, které mohou konkrétní obsah dostat ještě více k lidem. Počet znaků v rámci jednotlivých hashtagů je omezen na sto znaků.

cs_CZČeština