Chytré květináče oslovují moderní zahradníky

Tento model jistě nepatří mezi chytré květináče.

Chytré květináče jsou ideálním řešením pro ty, kdo chtějí zahradničit a nemají příliš času. Tyto moderní technologie asi nelze přirovnat k autonomnímu řízení vozidel, do jisté míry ale mají něco společného. Jde o automatizovaný provoz, který Vám usnadní zalévání a přidružené činnosti. A pro co se hodí chytrý květináč?

  • Květiny
  • Zelenina
  • Ovoce

Tento typ květináče nachází také velké zastání u těch, kdo si pravidelně pěstují bylinky. S pomocí tohoto moderního výdobytku si budete schopni vypěstovat mátu, koriandr, bazalku a jiné plodiny, s nimiž dochutíte připravované pokrmy.

Chytré květináče jsou do bytu, jako dělané

Pravdou zůstává, že tento typ produktu je i s přihlédnutím k pořizovací ceně vhodný pro menší pěstitele. Rozhodně jich nebudete mít desítky rozmístěných po celé zahradě. Ideálním působištěm se stává byt, popřípadě z nich v domě uděláte dominantu daných prostor. Jak už jsme prozradili v úvodu článku, květináče tohoto typu slouží hlavně těm, kdo mají na pěstování méně času.

Co všechno umí tyto moderní květináče?

Když si pořídíte chytrý květináč, můžete se spolehnout na to, že Vám v maximální míře ohlídá prostředí, do něhož zasadíte kytku či plodinu. Do určité míry se nemusíte starat o ty nejzákladnější věci. Více Vám prozradíme v nadcházejících otázkách a odpovědích.

Jaké základní funkce umí chytrý květináč?

Jak asi všichni správně tušíte, pomyslným odrazovým můstkem je automatické zalévání a osvětlení na základě vyhodnocených dat.

Z čeho vyhodnocuje data chytrý květináč?

K dispozici jsou nejrůznější čidla, která v kombinaci s konkrétním systémem plní svoji úlohu.

Jak velké se dělají chytré květináče?

Jejich rozměr se obvykle určuje podle počtu sazenic. Nejčastěji slouží pro 2 až 15 sazenic.

Jakým způsobem komunikuje tento květináče?

Chytré květináče komunikují samozřejmě bezdrátově. Propojit je tedy můžete s chytrým telefonem, popřípadě je napojíte do systému chytré domácnosti.

Jaký typ zeminy se používá v květináči?

Tyto květináče často nefungují s klasickou zeminou, ale se speciálním živným roztokem.

cs_CZČeština