Výběr nočního vidění od A až do Z

Pokud jde o výběr nočního vidění, voják už má jasno.

Výběr nočního vidění bude zajímat každého, kdo propadl kouzlu moderní techniky, mezi kterou se řadí i elektromobilita. Jestliže Vás láká vidět ve tmě věci, které dokáží spatřit jenom zvířata, máme pro Vás pár užitečných rad. Nejprve si prozradíme, k čemu takové noční vidění vlastně slouží.

  • Pozorování nočního života
  • Vojenské účely
  • Lov divoké zvěře

Noční vidění ve své podstatě pracuje se zbytkovým světlem, které se díky použité technologii zesiluje a Vy můžete vidět. Narazit můžete na odlišné typy vidění, s nimiž Vás nyní podrobněji seznámíme.

Vše začíná u analogového vidění

Aby byl výběr nočního vidění kompletní, začneme od technologie noktovizor. Ve své podstatě se jedná o analogové noční vidění, které má skvělý obraz bez zpoždění, malou spotřebu energie a je citlivé na světlo. Musíte však počítat s tím, že si za něj připlatíte. Alternativou se tedy může stát digitální noční vidění. A jaké klady a zápory skrývá tato technologie?

VýhodyNevýhody
Nižší cenaPotřebujete přísvit
Více nastaveníVětší spotřeba energie
NahráváníMenší citlivost na světlo
Jaké jsou vlastnosti digitálního nočního vidění?

Když se řekne digitální noční vidění, představte si v podstatě digitální kameru s procesorem CCD. Další často používanou technologií je termovize. Tu užijete ve dne i v noci. Nepotřebujete totiž žádný přísvit a omezovat se nebudete ani dosahem a nízkou hmotností. To vše je opět vykoupeno vyšší cenou.

Výběr nočního vidění v detailech

Výběr nočního vidění se pochopitelně pojí i s ostatními pojmy. Jedním z nich je monokulár. Ve své podstatě jde o speciální pozorovací noční vidění. U něj oceníte lehkost a kompaktnost. Vhod nepřijde myslivcům, protože ho nemohou nasadit na svoji zbraň. Pro takové účely je jako stvořená předsádka. Ta má v podstatě všestranné užití.

Dalším typem nočního vidění je termovizní puškohled. S ním si nejvíce užijete ve volném prostranství. V lese už to však může být horší. Nakonec neopomínejte ani na potřebu přísvitu, který se realizuje za pomoci infračervené svítilny.

cs_CZČeština