Koncept Space X vévodí vesmírným letům

Koncept Space X a jeho odpalovací zařízení.

Koncept Space X je ryze americkým projektem, jehož známost sahá do většiny zemí světa. Název technologické společnosti, která se primárně zaměřuje na aerokosmický průmysl. Z hlediska právní formy jde o Delaware Corporation, s níž se pojí známé jméno zakladatele zaměřujícího se na elektromobilitu.

  • Zakladatelem je Elon Musk
  • Datum založení 14. března 2002
  • Space Exploration Technologies Corporation

Hned na úvod tohoto článku můžeme prozradit, že společnost Space X je v podstatě jedním z prvních subjektů zaměřujících se na soukromé dobývání orbitální dráhy. Lety do vesmíru díky této firmě nabývají zcela jiných možností než před roky minulými.

Jaký byl první úspěch?

Dnes již veleúspěšný koncept Space X odstartoval své konání v roce 2008. Tehdy se k oběžné dráze přiblížila raketa Falcon 1. Byl to její čtvrtý let na kapalné palivo. Od té doby i přes nějaký ten nezdar sklízí Space X víceméně jeden úspěch za druhým. Jmenovat lze takové projekty, jakými jsou třeba Space X CRS-8, Dragon C106 a dopravení posádky na ISS z pozice soukromého provozovatele vesmírných letů.

Koncept Space X v otázkách a odpovědích

Společnost Space X pochopitelně disponuje značným zázemím, které je tvořeno například testovacími a poletovými zařízeními. Zároveň provozuje tři odpalovací zařízení a pracuje na vývoji satelitů. Pokud se chcete dozvědět více, začtěte se do níže uvedených řádků.

Kolik má koncept Space X odpalovacích zařízení?

Jde celkem o tři kosmodromy. Ty se nachází na Kennedyho vesmírném středisku, Vandenbergově letecké základně a na Mysu Canaveral.

Jak získal Elon Musk kapitál na Space X?

Peníze nabyl prodejem svého podílu v projektu PayPal.

Jak se jmenuje satelitní systém budovaný touto společností?

Jeho název je Starlink.

V jakých řádech se pohybují ceny za lety do vesmíru?

Plně naložené stroje Falcon 9 a Falcon Heavy vychází na dva až deset milionů amerických dolarů.

Kde se nachází sídlo společnosti?

Je to Hawthome v Kalifornii.

cs_CZČeština