AC/DC jako průkopník hard rocku

Koncert AC/DC, který byl doslova nezapomenutelný.

AC/DC na první pohled vypadá jako zkratka čehosi. Jde však o slavnou hudební kapelu, která se svým záběrem a rozsahem rovná například skupině Pink Floyd. V tomto případě se jedná o skutečně tvrdé rockery pocházející z Austrálie. Ti si svým stylem podmanili hromadu posluchačů. Jejich styl byl primárně hard rock a heavy metal, s nímž se na scéně objevily i některé další skupiny.

  • Deep Purple
  • Led Zepplin
  • Black Sabbath

Je pravdou, že jedno z nejznámějších uskupení AC/DC se párkrát pozměnilo, než došlo k ustálení. Prvopočátky jejich úspěchu se pojí se slavným albem High Voltage, které bylo vydáno v roce 1975.

Pevná sestava AC/DC

Ptáte se, kdo vlastně stojí za názvem této skupiny? Koho si máte představit, když spustí takové hity, jako je Highway to Hell? Je to skupina charismatických, a hlavně nadaných hudebníků – Brian Johnson, Malcolm Young, Phil Rudd, Angus Young a Cliff Williams. Právě ti si svým talentem a neoposlouchanou hudbou podmanily heavy rockový svět.

Vše, co byste měli vědět

S hudební skupinou se pojí spousta zajímavostí. Je to například samotný název kapely. Ten mimochodem vychází z termínu alternating current/direct current. Tuto zkratku prý viděli na jednom šicím stroji a zalíbila se jim natolik, že podle ní pojmenovali skupinu. Další informace se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jakou přezdívku má kapela AC/DC?

Vzhledem k významu této zkratky jsou velice často označováni, jako elektrikáři. Věrní fanoušci jim pochopitelně říkají ejsáci.

Odkdy působí hudební skupina na scéně?

Za pomyslný zrod lze považovat rok 1973.

Jaká vydavatelství se pojí s touto kapelou?

Jsou to Albert, Atlantic, Eastwest, ATCO, Epic, Elektra a EMI.

Dočkali se někdy ocenění Rock and Roll Hall of Fame?

Ano, konkrétně v roce 2003.

Jaká studiová alba patří k populárním?

Kromě High Voltage lze jmenovat určitě Let There Be Rock, Back in Black, Fly on the Wall, Ballbreaker, Black Ice a Power Up.

cs_CZČeština