Pink Floyd a jejich psychedelický rock

Koncert Pink Floyd, kam přišlo velké množství lidí.

Pink Floyd je jednou z uznávaných kapel, které vznikly v Londýně. Dalo by se říci o něco jemnější styl, než jaký nabízí kupříkladu hudební skupina AC/DC. Mistři psychedelického rocku se svého času stali inovátoři tohoto stylu. Kromě jiného se zaměřovali i na další žánry.

  • Progresivní rock
  • Art rock
  • Experimentální rock

Zapomínat bychom neměli ani na žánr označovaný jako space rock. I když toto zaměření zní všelijak, hudba kapely zněla dokonale. Možná právě proto si získala posluchače a fanoušky doslova po celém světě.

Filozofie a klasika dohromady

Podtitulek tohoto článku je celkem jasně vystihující. Právě filozofické texty, nenáročné melodie a zvukové experimenty daly stvořit celku, jemuž podlehlo hodně lidí. O mnohém ostatně vypovídají statistiky hudební skupiny Pink Floyd. Celosvětově prodala více, jak dvě stovky milionů alb. Z toho necelou polovinu především na území Spojených států amerických. A to je úspěch, který se jednoduše cení

Pink Floyd v otázkách a odpovědích

Počátky této hudební skupiny se pojí s rokem 1963. Nutno podotknout, že v samotném seskupení se vystřídalo mnoho umělců. Slavnou sestavu z roku 1971 však nesmíme opomenout. Jsou to Roger Waters, Nick Mason, David Gilmour a Richard Wright. Pokud se chcete dozvědět více, začtěte se do následujících otázek a odpovědí.

Jaká ocenění získala kapela Pink Floyd?

Jmenovat lze kupříkladu Rock and Roll Hall of Fame, Síň slávy Grammy, Polar Music Price, ale také cenu Grammy ze nejlepší rockový instrumentální výkon.

S jakými alby začínala hudební skupina?

Jejich první hudební dílo z roku 1967 mělo název The Piper at the Gates of Dawn. Pak následovala deska A Saucerful of Secrets, More a dvojalbum Ummagumma.

Jakým posledním albem končila hudební kapela?

Poslední album vyšlo v roce 2014 a mělo název The Endiess River.

Kdo ze zbylých členů fungoval ještě v roce 2022?

Byli to David Gilmour na kytaru a zpět a Nick Mason na bicí.

S jakými vydavateli kapela spolupracovala?

Jmenovat lze EMI, Harvest, Tower, Capitol, Parlophone a Columbia.

cs_CZČeština