Tina Turner – Od gospelu k rocku

Mikrofon, který používala Tina Turner.

Tina Turner je legendou rocku stejně jako Ray Charles v roli soulového a bluesového krále. Zpěvačka se specifickým hlasem, která si doslova podmanila rockový svět. Její chraplák lahodil uším posluchačů především v 80. letech 20. století, kdy sklízela největší slávu.

  • Rocková zpěvačka
  • Herečka amerického původu
  • Vlastním jménem Anna Mae Bullock

S rockovou zpěvačkou se mimo jiné pojí řada zajímavostí. Jednou z nich je krása jejích nohou. Ty si mimochodem cenila na hodně velkou sumu. Ta se pohybovala v řádu několika milionů liber.

Život rockové legendy

Její hudební kariéra začínala v kostele, kde zpívala gospely. Když pak přišla do Saint Louis, poznala hudebníka Ike Turnera, který se na ni podepsal kladným i záporným způsobem. I díky němu vlastně začala používat umělecké jméno Tina Turner a odstartovala hbitým tempem svou hudební kariéru.

PředmětInformace
Narození26. listopadu 1939
Místo narozeníNutbush, Tennessee
Úmrtí24. května 2023
Místo úmrtíKüsnacht, Švýcarsko
Informace týkající se rockové královny.

Tina se na hudební scénu vydala nejprve se svým manželem Ike Turnerem, později se osamostatnila. Její diskografie tak čítala desítky alb a během svého aktivního života obdržela i mnohá ocenění.

Tina Turner – To nejlepší ze slavné zpěvačky

Tina Turner je právoplatně označována, jako královna rocku. Kromě tohoto žánru se však zaměřovala také na pop music, rock and roll, country a funk. V letech 1960 až 1979 to byl především Ike and Tina Turner Revue. Se svou sólovou diskografií začala v roce 1973 a skončila v roce 2009. Z jejích slavnějších alb lze jmenovat například The Country of Tina Turner, Rough Unite, Break Every Rule, Wildest Dreams a poslední Beyond.

I když se Tině Turner po hudební stránce poměrně dost dařilo, její osobní život bohužel happyendem neskončil. Štěstí našla po boku svého druhého manžela Erwina Bacha, s nímž žila ve Švýcarsku. Před svou smrtí bohužel přišla o oba syny.

cs_CZČeština