Michael Jackson jako legenda popu

Michael Jackson na jednom z billboardů.

Michael Jackson je popovou legendou, kterou asi není třeba zdlouhavě představovat. Je to to samé, jako bychom se měli rozepisovat například o zpěvačce jménem Tina Turner. Přesto Vás neochudíme o to nejdůležitější, co souvisí s hudební kariérou tohoto velikána.

  • Popový zpěvák
  • Choreograf
  • Skladatel
  • Tanečník

Je pravdou, že Jackson patří mezi skutečně nadané umělce. Kromě výše uvedeného byl také producentem. Mnozí ho označovali za mecenáše. Ve své podstatě se stal jednou z nejprodávanějších hudebních legend.

Michael Jackson a jeho život

Málo kdo ví, že tento populární zpěvák pocházel z poměrně početné rodiny. Byl jedním ze sedmi dětí. Pokud jde o hudební kariéru, jeho vzorem se poměrně záhy stal Frankie Lymon. Prvních větších úspěchů se mu dostalo ve spojení s bratrem Marlonem Jacksonem. Dohromady tvořili roztomilé seskupení The Jackson 5.

PředmětInformace
Narození29. srpna 1958
Místo narozeníGary, Indiana
Úmrtí25. června 2009
Místo úmrtíLos Angeles, Kalifornie
Údaje týkající se narození a úmrtí Michaela Jacksona.

Co se týče sólové kariéru, na tu se Michael vydal v roce 1971. Pozornost mnohých lidí si získal především svou jedinečnou baladou Got to Be There. Úspěch na sebe nenechal moc dlouho čekat a začalo vycházet jedno úspěšné album za druhým.

Životní úspěchy a další zajímavosti

Michael Jackson během svého života spolupracoval a nazpíval hromadu písní s jinými slavnými interprety. Mezi ně patří kupříkladu Diana Rossová, Mick Jagger, Akon a jiní. Kromě zpěvu se objevil v několika filmech a seriálech. Typickými příklady jsou snímky Zachraňte Willyho, Simpsonovi, Moonwalker a Superman.

Díky jeho velkému jmění se zabýval také humanitárními aktivitami. Pokud jde o slavná turné, můžeme zmínit Bad World Tour, Dangerous World Tour, HIStory World Tour a MJ & Friends. Plánované turné This Is It už bohužel nebylo realizováno, protože došlo k jeho úmrtí. Michael Jackson za svoji tvorbu získal i nejrůznější ocenění. Zároveň byl středobodem několika dokumentárních snímků.

cs_CZČeština