Kabát – Skupina, kterou si oblíbili především rockeři

Diváci v sále jásají a užívají si kapelu Kabát.

Když se v Česku řekne tvrdá rocková kapela, nenapadne Vás Divokej Bill, ale Kabát. Hudební seskupení fungující řadu let, jehož songy jsou nesmrtelné. Slyšet je můžete v televizi, rádiu a na kdejaké zábavě. Tato skupina se zkrátka vryla rockovým fanouškům nemilosrdně do hlavy a její slavné songy si pobroukává nejeden rocker.

Jak šel čas s kapelou Kabát?

Česká rocková skupina vznikla v Teplicích. Její hlavní tváří je frontman Josef Vojtek. Současné seskupení tvoří Tomáš Krulich, Ota Váňa, Radek Hurčík a Milan Špalek. Pokud se chcete dozvědět něco více, začtěte se do níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Datum vzniku1983
ŽánryRock, hard rock a rock´n´rol
Aktivní působení na scéněOd roku 1989
VydavatelPink Panther Media
Něco více o známé rockové kapele.

Je pravdou, že kapela Kabát od roku 1989 nezměnila svoji sestavu. Jen pro doplnění uvedeme, že dřívějšími členy byli kdysi Jiří Bušek, René Horňák, Libor Šerl a Robert Stahl.

Úspěchy hudební skupiny

O výjimečnosti této kapely hovoří nejenom silná fanouškovská základna. Kabát za více jak třicetiletou kariéru prodal přes milion nosičů a vydal jedenáct studiových alb. Za zmínku stojí určitě prezentace Česka na významné mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest v roce 2007. Jeden z největších koncertů na Vypichu byl obsazen až sedmdesáti tisíci fanoušky. To jsou čísla, která jednoznačně hovoří o tom, že kapela se nesmazatelně zapsala do rockové scény. Ostatně, byla uvedena do Beatové síně slávy známým rádiem Beat.

Kabát a jeho nikdy nestárnoucí hity

Když se zahledíte do diskografie této skupiny, neuniknou vaší pozornosti známá studiová alba, která má ve své sbírce jistě každý rocker. Patří mezi ně Má ji motorovou, Colorado, Čert na koze jel, Go satane go, Dole v dole, Corrida nebo Do pekla/do nebe. Každé z těchto alb si zasloužilo patřičné turné, na nějž lze jenom stěží zapomenout. Uvidíme, zda kapela Kabát přijde v nadcházejících letech ještě s nějakým novým studiovým kouskem a předvede na koncertu jednu ze svých jedinečných show.