Twitter je sociální síť plná nejrůznějších rekordů

Logo oblíbené sociální sítě zvané Twitter.

Twitter je tak trochu jinou sociální sítí než třeba takový TikTok. Ve své podstatě jde o určitý mikroblog, kde uživatelé prezentují jednotlivé tweety. Jestliže nevíte, co si pod tímto názvem představit, přeložte si samotné označení sociální sítě – štěbetání, švitoření nebo cvrlikání. Přesně tak lze charakterizovat tweety nabývající délky až 280 znaků. Do roku 2017 bylo možné psát pouze poloviční tweety.

Nejzajímavější statistiky na Twitteru

S Twitterem souvisí hned několik originalit, které mají v názvu označení NEJ. Například nejstarší účty. Mezi ně patří určitě @jack, @biz a @noah. Ty vznikly v roce 2006. Jde pochopitelně o účty zakladatelů této sociální sítě, jimiž byli Jack Dorsey, Biz Stone a Noah Glass. Kromě jiného lze zmínit třeba nejsledovanější účty. Tabulka níže se vztahuje k počátku roku 2021.

Jméno účtuPočet sledujících
@BarrackObama127,9 milionů
@justinbieber113,66 milionů
@katyperry109,16 milionů
@rihanna100,39 milionů
Nejsledovanější účty na sociální síti Twitter.

Jen pro zajímavost a pro porovnání uvedeme, že v té době měl například účet s názvem @YouTube kolem 72,76 milionů sledujících.

V rekordech spojených se sociální sítí Twitter budeme samozřejmě pokračovat. Je to třeba nejdiskutovanější téma, které bylo označeno hashtagem #ALDubEBTamangPanahon. V roce 2015 bylo toto téma spojeno s více, jak 41 miliony komentářů. Populární je i největší nárůst sledujících za necelých 24 hodin. Tohoto ocenění se dostalo herci Robertu Downey jr.

Twitter – Hashtagy, které se mohou hodit

Pokud se chystáte stát se aktivním uživatelem této sociální sítě, určitě se Vám hodí několik tipů souvisejících právě s hashtagy. Jde o fráze psané za dvojkřížkem „#“. Jen pro příklad uvedeme #fail je zaměřen na satirický podtext, #yolo znamená v překladu žiješ jenom jednou, #video prozrazuje, že součástí příspěvku je video, #business je hashtag vztahující se k obchodním záležitostem. Právě s pomocí hashtagu proměněného na odkaz lze na Twitteru poměrně snadno a rychle dohledávat nejrůznější témata. Pro úplnost doplníme jednu věc. Slovo hashtag je slovem roku 2012.

cs_CZČeština