Smažený sýr – Není jednoduššího a rychlejšího jídla

Sýr na prkénku, ze kterého se velice brzy stane smažený sýr.

Rychlé a jednoduché vaření láká určitě spoustu lidí. Mnohdy není čas na žádná gastronomická kouzla a je třeba připravit něco k snědku. Moc času Vám nezaberou například bramboráky. My se dnes zaměříte na trochu jiný smažený pokrm. Ten mimochodem patří také k české stálici. Je to smažený sýr.

Připravte si nezbytné suroviny

Asi nám dáte za pravdu, že smažený sýr není žádnou vědou. Přesto ho lze připravit neobvykle a kvalitě tak, že se bude odlišovat od běžných fastfoodových variant. Nejprve si přichystejte všechny potřebné suroviny na přípravu jídla.

SurovinaMnožství
Sýr Eidam4 plátky
Vejce2 ks
Šunka4 plátky
Polohrubá moukaNa obalení
StrouhankaNa obalení
OlejNa smažení
Nachystejte si ingredience na smažený sýr.

Z výše prezentované tabulky vyplývá, že tyto ingredience by Vám měly stačit na čtyři porce. V ideálním případě vsaďte na sýr s minimálně 40 % tuku.

Smažený sýr od A až do Z

Vzhledem k tomu, že sýr Eidam zakoupíte už připravený, není v jeho případě nutné cokoliv chystat. Pokud ho koupíte v celku, myslete na to, aby každý plátek měl alespoň jeden centimetr. Důležité je přichystat si směs na obalování. Strouhanku smíchejte s menším množstvím polohrubé mouky. Dále si připravte strouhanku a mouku na obalení. Stejně, jako když obalujete vepřový řízek.

Předtím než začnete sýr obalovat v trojobalu, použijte šunku. Sýr rozpulte a dovnitř vložte plátek šunky, kterým jídlo odlišíte od běžného standardu. Teprve poté sýr důkladně obalte a začněte smažit. Použijte olej nebo přepuštěné máslo. Teplota by měla být kolem 150 °C až 160 °C. Sýr smažte z obou stran dozlatova a dávejte si pozor na to, aby Vám nevytekl. Když ho usmažíte, odložte ho na chvíli na papírový ubrousek, abyste ho zbavili přebytečného oleje.

Jak vidno, smažený sýr takto můžete přichystat opravdu snadno a rychle. K němu si připravíte buď smažené hranolky nebo vařené brambory. Velice často je podáván také s tatarskou omáčkou či majonézou, která výslednému pokrmu dodá na chuti.

cs_CZČeština