Kapr s bramborovým salátem kdykoliv během roku

Kapr, ze kterého bude připraven kapr s bramborovým salátem.

Chcete si pochutnat na některé z českých kulinářských klasik? Potom vsaďte na ovocné knedlíky. Jestliže dáváte přednost spíše rybám, jasnou volbou se stane kapr s bramborovým salátem. Pokrm, který u Čechů získává na oblibě hlavně kolem Vánoc. Takto připravovaného kapra si ovšem můžete dopřávat kdykoliv během roku, o čemž Vás přesvědčí níže prezentovaný recept.

Co všechno budete potřebovat?

Když se Vaším cílem stane kapr s bramborovým salátem, je zapotřebí přichystat si ingredience. Kromě sladkovodní ryby budete potřebovat také suroviny na samotný salát. Z následující tabulky můžete vyčíst, na co byste neměli zapomínat.

Suroviny na kapraMnožství
Kapr4 podkovičky
Hladká moukaNa obalení
Vejce2 ks
StrouhankaNa obalení
Rostlinný olejNa smažení
Suroviny na bramborový salátMnožství
Brambory600 g
Vejce4 ks
Mrkev150 g
Hrášek100 g
Majonéza250 ml
Citron1 ks
Zakysaná smetana250 ml
Celer4 stonky
Víte, co všechno potřebujete na kapra s bramborovým salátem?

Aby měl kapr s bramborovým salátem vynikající chuť, neopomínejte ani na sůl. Podle toho, co máte rádi můžete použít i najemno nakrájenou cibulku a podobné ingredience.

Kapr s bramborovým salátem – Podrobná příprava

Nejprve si připravte bramborový salát a pak to ostatní. Uvařte a oloupejte brambory. Poté celer s mrkví nakrájejte nadrobno a nechte vařit ve vroucí vodě. Brambory společně s vařenými vejci nakrájejte nadrobno a začněte smíchávat jednotlivé ingredience ideálně ve velké míse. Vše opepřete s osolte. Zamíchejte majonézu a smetanu. Nakonec dejte ještě citronovou šťávu. Takový bramborový salát je zapotřebí ještě jednou důkladně promíchat a nechat odstát.

Příprava kapra bude také snadná. Rybu osolte, opepřete a pusťte se do obalování. Stejně jako vepřový řízek použijte mouku, vejce a nakonec strouhanku. Klasický trojobal, který k tomuto typu pokrmu neodmyslitelně patří. Následně se pusťte do smažení, dokud nebude kapr udělaný dozlatova. Před servírováním kapra položte na papírové ubrousky, abyste z něj dostali přebytečný olej. Nakonec je možné tento vynikající pokrm servírovat. Nezapomeňte na to, že bramborový salát se podává studený.

cs_CZČeština