Karel Gott – To je nepřekonatelný Božský Kája

Mikrofon, který se svému zpěvu používal Karel Gott.

V České republice existuje jen malé množství zpěváků, kteří dokázali to, co Karel Gott. Tento šlágrový zpěvák se určitě zapsal do historie české hudební scény. O tom není žádných pochyb. Dokazuje to jeho popularita nejenom v Česku, ale také v zahraničí. Jsou to desítky ocenění, miliony prodaných alb a ostatní jasné důkazy.

Život Karla Gotta

Karel Gott si během své slavné kariéry vysloužil několik originálních přezdívek. Tou nejznámější je bezpochyby Božský Kája. Kromě ní však existovaly i dvě další. Je to například Zlatý hlas z Prahy nebo Sinatra Východu. O jeho životě se více dozvíte prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Narození14. července 1939
Úmrtí1. října 2019
PovoláníHerec, zpěvák, skladatel a malíř
Hlasový oborTenor
Něco více o životu Karla Gotta.

Božský Kája je důkazem toho, že z běžného elektrikáře se lze stát jedním z nejslavnějších zpěváků české scény. Je to samozřejmě zapříčiněno darem v hrdle, který mu byl dán už od narození.

Zlatý a Český slavík, to je Karel Gott

Tento fenomenální zpěvák si za svůj život zasloužil mnohá ocenění, o tom není pochyb. V jedné z anket ostatně kraloval hodně dlouhá léta. Byl to Zlatý slavík, později Český slavík. Za dlouhá léta svého působení na scéně obdržel celkem 42 cen slavíků. Jde o první místo v anketě zpěvák roku. Na to se mimochodem nabalovaly i televizní ceny a mnohé jiné.

Karel Gott je zkrátka fenomén

O úspěších Karla Gotta rozhodně nemá cenu polemizovat. Například 50 milionů prodaných nosičů je toho jasným důkazem. Vždyť během své dlouhý kariéry byl schopen vydat rovných 293 sólových alb. Díky popularitě v zahraničí dokonce zpíval i cizími jazyky. Je to například angličtina, ruština, němčina, italština nebo latina. V českém znění byl pro tuzemské posluchače samozřejmě nejlepší.

Karel Gott je neodmyslitelně spojen i s řadou filmových písní. V mnohých filmech si mimochodem také zahrál. Vydal několik knih a přehled jeho největších hitů nenabírá konce. Kdo by ostatně neznal Lady Carneval a další z jeho hitů?

cs_CZČeština