Skupina Guns N‘ Roses v detailech

Skupina Guns N' Roses na jednom ze svých koncertů.

Skupina Guns N‘ Roses má pořádné rockové koule. O tom není žádných pochyb. Ve svém žánru byla stejně populární a úspěšná, jako třeba AC/DC v heavy rocku. Tohle byl do jisté míry podobný styl, avšak ne totožný. Jednalo se o hard rock, který je populární snad ve všech zemích světa. A jaké členy slavné hudební skupiny lze jmenovat?

  • Dizzy Reed
  • Richard Fortus
  • Duff McKagan
  • Axl Rose
  • Slash
  • Melissa Reese
  • Frank Ferrer

Právě Axl Rose je jedním ze spoluzakladatelů a známou tváří kapely. Zpěvák, jehož specifický hlas je zkrátka nenahraditelný. I díky němu a zároveň stylové hudbě proradila hudební skupina na mnoha místech.

Pojmenování a vzestup

Když se vrátíme do historie této kapely, octneme se v roce 1985, kdy v podstatě začaly aktivní roky základního seskupení. To se postupem času lehce pozměnilo a rozrostlo. Pokud patříte mezi ty, kdo si pokládají otázku, podle čeho se skupina pojmenovala, prozradíme Vám to. Skupina Guns N‘ Roses vznikla ve své podstatě spojením L. A. Guns a Hollywood Rose. Vzestup k opravdové slávě se konal v letech 1985 až 1990.

Skupina Guns N‘ Roses v otázkách a odpovědích

Kapela si během svého dlouhého fungování prošla dobrým i zlým. Úpadek v letech 1994 až 1997 byl spojen s novým složením skupiny. Změny v sestavě vedly poté k úspěšnému návratu na scénu, který nastal v letech 2016 až 2018. Pokud se chcete dozvědět více, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Jakými turné skupina Guns N‘ Roses ohromila své publikum?

Vše začalo v roce 1987 na turné Appetite for Destruction. Těmi dalšími byla turné G N‘ R Lies, The Spaghetti Incident? a Chinese Democracy.

Jakou roli v kapele sehrál Slash?

Tento hudebník se zaměřoval na kytaru. V kapele působil v letech 1985 až 1995. Poté od roku 2016.

Kdy probíhalo turné Appetite for Democracy?

V letech 2012 až 2014.

Kdo je to Melissa Reese?

V kapele hrál na klávesy a měl na starosti syntezátor.

Jaká vydavatelství se pojí se skupinou?

Jsou to Black Frog, Geffen Records a UZI Suicide.

cs_CZČeština