Kryštof – Kapela spojená s Richardem Krajčem

Kryštof vystupuje v sále plném lidí a za lesku reflektorů.

V jednom z našich posledních článků jsme si představili ikonu české hudby, jíž byl Karel Gott. Nyní se zaměříme na jednu z velice úspěšných, slavných a skvělých kapel. Je to skupina Kryštof, která hudební scénu ovládá už nějaký ten pátek.  K jejímu založení došlo v roce 1993 v Havířově a od té doby si získala skutečně pevnou a rozsáhlou základnu fanoušků.

Kryštof – Něco více o kapele

Nejznámější tváří této skupiny je pochopitelně Richard Krajčo. Kromě něho svého času založili kapelu ještě další současní nebo bývalí členové. Byl to Jarda Blahut, Nikolaj Arichtev, Biser Arichtev a Pavel Studník. V tabulce níže se o kapele můžete dozvědět něco více.

PředmětHodnota
Aktivní rokyOd roku 1994
ŽánryPop a alternative rock
První demo snímekSQĚLE
VydavateléEMI, Universal Music a Richmond Records
Bližší informace o hudební skupině Kryštof.

Jen pro zajímavost uvedeme, že právě poslední zmiňovaný vydavatel Richmond Records patří Richardu Krajčovi. Ten se v kapele zaměřuje primárně na zpěv, kytaru a vokály.

Úspěšná alba skupiny Kryštof

Když se zahledíte do diskografie kapely Kryštof zjistíte, že je skutečně bohatá. Mezi studiovými alby se proslavily například Rubikon a Inzerát. V rámci singlů vznikly nezapomenutelné hity znějící dodnes – Inzerát, Čím víc vím, Křídla z mýdla, Šnůry, Hned teď, Lolita, Cesta, Ty a já, Zůstaň tu se mnou a mnohé další. Skupina mimo jiné vydala i koncertní alba, kam patří například Ži(v)je, Kryštof v Opeře a Kryštof na Strahově 2017. Když si k tomu přidáte ještě tři výběrová alba pak zjistíte, že skupina toho za dobu svého působení zvládla více než dost.

Ocenění za tvrdou a kvalitní práci

Úspěchy této populární hudební skupiny se pochopitelně promítly i do řady ocenění. Dokazuje to Český slavík v roce 2013 a hudební ceny Anděl v různých kategoriích od roku 2001. Ať už to byl Objev roku, Skladba roku, Hudební web, Skupina roku a další. Je pravdou, že Richard Krajčo svým charismatickým přístupem láká spoustu posluchačů. Ostatně, připravuje každoročně pověstný Kryštof Camp a s ostatními členy chystají i mnohé jiné akce.