Seven Card Stud je populární varianta pokeru

Muž míchá karty pro Sever card stud.

Poker je celosvětově oblíbenou karetní hrou. Mezi nejpopulárnější varianty her patří bezpochyby Texas holdem poker. Je ovšem pravdou, že tomu tak nebylo vždy. O několik let zpět se stal nejrozšířenějším a nejoblíbenějším pokerem Seven Card Stud. Verze, která nejvíce hráčů oslovila především ve Spojených státech amerických.

Co znamená Stud poker?

Každý si určitě všimne jedné věci. Tento typ hry se označuje jako Stud poker. Před vysvětlením pravidel Seven Card Stud vám prozradíme význam slovíčka „stud“. Přesně tímto slovem se označují pokerové varianty. Jedna část karet je otočená lícem nahoru. Druhá část lícem dolů. Kromě zmiňované verze Seven do této skupiny patří například Razz.

Seven Card Stud v otázkách a odpovědích

Nyní už se pojďme zaměřit na konkrétní pravidla pokerové hry s označením Seven. Ta jsou velice jednoduchá a ve své podstatně z nich vychází i ostatní verze, jako je Texas holdem poker nebo Ohama holdem poker. Bližší informace Vám přineseme prostřednictvím otázek a odpovědí uvedených níže.

Jak začíná samotná hra?

Na počátku všeho jsou rozdány tři karty, z nichž jedna je otevřená a dvě jsou zavřené. To znamená, že dvě jsou lícem dolů a jedna je lícem nahoru.

Kdo dává do hry bring-in?

Je to hráč s nejnižší odhalenou kartou. Po tomto prvním kole sázek se následně rozdávají ještě další čtyři karty.

Jak jsou označovány ostatní karty?

Anglické názvy vychází z toho, kdy jsou karty rozdány. To znamená forth street, fifth street, sixth street a seventh street. Čtvrtá až šestá karta patří mezi otevřené a sedmá karta je lícem dolů, tedy zavřená.

Kdo začíná kolo sázek?

V případě pokerové varianty Seven Card Stud je to ten, kdo má nejlepší otevřenou kombinaci karet.

Kdo se stává vítězem potu a bere žetony?

Jako i v jiných pokerových verzích i v této se vítězem stává ten, kdo předloží nejlepší pokerovou kombinaci proti ostatním hráčům u stolu.

cs_CZČeština