Omaha holdem poker – Poznejte pravidla této verze

Karty, s nimiž se hraje Omaha holdem poker.

Jestliže Vás láká poker v kasinu, pak vězte, že nemusíte skončit pouze u dobře známé a populární hry Texas holdem poker. Existují i mnohé další varianty, které si našly spoustu hráčů po celém světě. Typickým příkladem je Omaha holdem poker. Verze, s níž se můžete velice často setkat také pod zkráceným označením Omaha.

Základní pravidla hry

Omaha holdem poker má s ostatními pokerovými hrami naprosto stejný základ. V tomto případě se hráčům rozdávají čtyři karty. Ty jsou zavřené, tzv. otočené lícem dolů. Právě prostřednictvím dvou z těchto karet a tří z pěti karet komunitních můžete vyhrát výherní kombinaci. Aby to nebylo tak snadné, tak i Omaha nabízí různé varianty hry.

Omaha holdem poker – nejčastější otázky a odpovědi

Když se vydáte do kasina, můžete obvykle narazit na hry jako Omaha Hi nebo Omaha Hi-Lo/8 or better split. Jestliže nevíte, co si pod těmito názvy představit, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Co je základem hry Omaha holdem poker?

Cílem této hry je mít co nejlepší kombinace karet.

Jak funguje hra Omaha Hi-Lo/8 or better split?

V tomto případě hráči mohou hrát dvě kombinace karet. Kromě té nejvyšší je to také ta nejnižší. V jejím případě platí hodnota od osmi směrem dolů. Ve výsledku pak dochází k rozdělení banku mezi nejvyšší a nejnižší kombinaci karet.

Jak je tento typ pokeru značen v Evropě?

Výše uvedené značení se týká především Spojených států amerických. V Evropě můžete narazit na výrazy jako Omaha High. Pokud se hraje ve verzi zvané Pot Limit, bývá označována zkratkou PLO.

Jaké jsou limity u této hry?

Známé jsou tři varianty od No Limit, přes Pot Limit až po Fixed Limit.

Co si pod nimi můžete představit?

No Limit je bez omezení sázek, Fixed Limit je omezenn hodnotou big blindu a Pot Limit je omezen na výši banku.

cs_CZČeština