Blackjack není o žádné náhodě, ale o strategii

Karty vhodné pro Blackjack jsou připraveny ke hře.

Mezi oblíbené karetní hry v kasinech patří nejenom Texas holdem poker, jak by si mohl, kdo myslet. Hodně populární je také Blackjack mnohdy označovaný jako Black jack. Jak už prozrazuje titulek tohoto článku, tato populární hra není založena na náhodě. Při hře s žolíkovými kartami využíváte skutečných strategií, které Vás mohou přivést k vítězství, potažmo k zisku.

Předchůdce pochází z roku 1700

Mnozí z Vás se určitě zamyslí nad tím, jak stará vlastně tato karetní hra je? My Vám můžete s naprostou jistotou prozradit, že jejím předchůdcem je hra s názvem vingt-et-un, což v překladu znamená dvacet jedna. A právě tato karetní hra se v kasinech hrála zhruba od roku 1700. Cílem Blackjacku je přiblížit se hodnotě karet 21, ale zároveň tuto hodnotu nepřekročit. Hra probíhá proti krupiérovi.

Hodnoty karet Blackjack

Při hře Blackjack byste měli vědět jednu podstatnou věc. Jak jsou počítány karty, se kterými hrajete. V následující tabulce Vám přiblížíme základní počty, bez jejichž znalosti si k hracímu stolu v kasinu raději nesedejte.

KartyPočítání
Karty od 2 do 10Stejná hodnota karty
Karty J, Q a KHodnota 10
Eso1 nebo 11
Jak jsou hodnoceny karty v Blackjacku?

V závislosti na tom, za jakou hodnotu počítáte Eso se rozlišuje součet měkký a tvrdý. Vědět byste také měli to, že tato karetní hra funguje tak trochu ve prospěch krupiéra. To znamená, že když prohraje on i vy, ve výsledku prohráváte.

Možnosti hry Blackjack

Na závěr se pojďme zaměřit ještě na několik důležitých výrazů souvisejících s touto hrou. Slovem Hit se označuje další karta od krupiéra. Pokud už chcete stát a ukončit hru, přichází na přetřes Stand. Split je rozdělení hry a Double naopak zdvojnásobení sázky. Dokonce existuje i tzv. pojištění, kdy vsadíte na to, že Váš největší protivník v roli krupiéra bude mít Black jack. Tohle jsou minimální základy, které si tato karetní hra žádá.

cs_CZČeština