Craps – Poznejte hru s kostkami do detailu

Kostky v ruce jsou vhodné pro hru Craps.

Pokud jde o hazardní hry, nesmí mezi nimi rozhodně chybět kostky. Jejich historie sahá až do křižáckých výprav. Postupem času vznikaly nejrůznější varianty her. Ty se neodmyslitelně zapsaly do dějin gamblerství. Jednou z her, na které narazíte v běžném kasinu jsou Craps. Pokud nemáte povědomí o této hře, představíme Vám ji.

Historie hraní kostek

Ještě, než se vrhneme na popis pravidel hry Craps, zaměříme se na kostky trochu podrobněji. Především na dobu minulou. Pokud jde o americká kasina a hazard, s prvním představením pravidel přišel Bernard Xavier. Vzhledem k tomu, že jeho navržená pravidla nebyla dokonalá, ujala se až ta upravená, o která se postaral John H. Winn.

Jak se hraje Craps?

Kostky mohou u někoho vyvolávat dojem složité hry, na jiného budou zase působit jednoduše. O tom už si musíte udělat obrázek sami, a to prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí. Prostřednictvím nich Vám přinášíme podrobnější informace.

Jak vypadají pravidla této hry s kostkami?

Pokud v prvním kole padnou čísla 7 nebo 11, je hra označována jako natural a win. Hra se ukončuje, když padne 2, 3 nebo 12. Jde o tzv. Craps.

Co když nepadnou tato čísla?

Když padne jiný součet v kostkách, stává se daná hodnota automaticky cílem této hry.

Kdo v takový okamžik vyhrává?

Je to ten, kdo trefí nově hozené číslo. Hráč zároveň vypadává, když mu padne součet 7.

Proč se vše točí kolem čísla 7?

Je to z toho důvodu, že sedmička může padnout hned několika způsoby. Dohromady jich je celkem šest. O to zábavnější potom hra je.

Jaké jsou herní strategie?

S hrou zvanou Craps souvisí samozřejmě několik herních strategií. Podle toho jsou také určovány jednotlivé sázky na linii. V tomto směru se lze setkat s výrazy jako Don´t Pass Line, Pass Line a Come. Poslední zmíněná sázka je hodně podobná Pass Line. Rozdíl je v tom, že se umísťuje až po prvním hodu.

cs_CZČeština