Call of Duty je akcí se vším všudy

Zbraně využívané v počítatčové hře Call of Duty.

Call of Duty je všem hráčům počítačových her moc dobře známa stejně, jako třeba legendární strategie Age of Empires. Populární střílečka z pohledu první osoby, která Vám prostřednictvím jednotlivých dílů přiblíží prostředí druhé světové války, studené války, ale také vesmíru a jiných světů. A pro jaké platformy se hra vyrobila?

  • Microsoft Windows
  • macOS
  • Nintendo DS

To je pochopitelně jenom malá ochutnávka toho, na čem si můžete zahrát tuto akční hru. Call of Duty vyšlo pro jednotlivé verze herní konzole PlayStation. Výjimkou nejsou ani varianty xBox nebo dokonce mobilní operační systém Android a iOS.

Call of Duty v detailech

Jak šel čas s touto akční střílečkou, měnili se také vývojáři. Na počátku všeho to byl Infinity Ward, poté Treyarch, Sledgehammer Games a od roku 2016 Raven Software. Jestliže Vás zajímavá, kdo tuto hru vlastně vydává a kdy se na trhu objevila její první verze, začtěte se do následující tabulky.

PředmětInformace
První vydání2003
VydavatelActivision
Prodej k roku 2021400 milionů kusů
Nejprodávanější hra světa4. místo
Základní informace týkající se této počítačové hry.

Ne nadarmo se můžete dočíst, že právě herní série s tímto názvem je jednou z nejúspěšnějších ve Spojených státech amerických. Další čísla pak hovoří o úspěších i v rámci celého světa.

Jaké série můžete vyzkoušet?

Nutno podotknout, že počítačová hra Call of Duty prošla značným vývojem. Série Modern Warfare je toho jasným důkazem. V průběhu let se do hry zakomponoval pomyslný příběhový oblouk zvaný Black Ops. Kromě navazujících herních žánrů vznikly i samostatné hry s tímto názvem. Je to třeba verze Ghost z roku 2013, Advanced Warfare z roku 2014 a Infinite Warfare z roku 2016.

Názvy hry Call of Duty se trochu lišily také pro konzolová a mobilní zařízení. Nakonec jsou tu i některé verze, které nespatřily světlo světa – Combined Forces, Devil’s Brigade, Vietnam a Roman Wars.

cs_CZČeština