Platební karty vhodné pro cestování

Mezi platební karty vhodné k cestování patří Resolut.

Platební karty jsou v dnešní době naprostým standardem. Stále více lidí je využívá nejenom při placení v tuzemsku, ale především v zahraničí. A není se čemu divit. Jde o bezpečný platební prostředek, s nímž se pojí řada benefitů. Pokud se vydáváte na služební cestu či dovolenou, vezměte si s sebou některou z platebních karet.

 • Wise
 • Revolut
 • Curve

Speciální typy karet, které jsou pro cestování, jako stvořené. Oproti běžným platebním kartám přináší spoustu bonusů navíc. Kromě jiného nabízí také vlastní mobilní aplikace. Pojďte s námi poznat platební pomocníky ideální pro cesty za hranice.

S Wise máte peníze neustále u sebe

Služba tohoto typu má za sebou už nějakou tu historii. Této platební karty jste si v minulosti mohli všimnout pod názvem TransferWise. Jednou z velkých výhod je možnost vést účet v jedné z padesáti tří světových měn. V některých měnách jde o bezplatné účty, které se ve výsledku tváří jako standardní účet v konkrétní zemi. Zde je několik příkladů.

OblastZkratka
EurozónaEUR
KanadaCND
Nový ZélandNZD
AustrálieAUD
Seznam několika zemí a států, ve kterých budete platit jejich domácí měnou.

Příjem peněz v devatenácti různých měnách Vám dává velké možnosti při cestování. Zjednodušeně řečeno se nemusíte příliš omezovat. To dokazují i další státy v rámci bezplatných účtů – Turecko, Spojené státy americké, Velká Británie a ostatní.

Z doplňku do formy platební karty

Wise byla dlouho službou plnící roli spíše doplňkového vybavení běžného cestovatele. Postupem času se tato platební karta stala plnohodnotným platebním prostředkem nabízejícím řadu věcí. Používat můžete nejenom fyzickou, ale také virtuální podobu platební karty.

Fyzická platební karta Wise je pochopitelně spojena s patřičným poplatkem.

Tailor S., finanční poradce.

S platební kartou Wise na cestách mnozí ocení například bezplatné výběry peněz z bankomatů. Pokud si chcete nabít peníze na kartu, využijte k tomu ideálně bezhotovostní bankovní převod. S bankovními převody se totiž nepojí žádné poplatky.

Platební karta Revolut patří mezi cestovateli asi k těm nejoblíbenějším a nejrozšířenějším.

Platební karty – Revolut

Když se řekne platební karta určená pro cestování, každému se bezpochyby vybaví Revolut. Užitečný cestovní nástroj, který Vás za žádných okolností nenechá na holičkách. S touto platební kartou se pojí hned několik přínosných výhod, o nichž musíte vědět. Je to například vedení účtů v několika zahraničních měnách.

 • USD
 • GBP
 • EUR
 • SEK
 • SGD
 • NZD

To je jenom malý výčet toho, co platební karty tohoto typu nabízí. Je tu pochopitelně ještě spousta ostatních měn, díky kterým budete v konkrétní zemi platit, jako s lokální platební kartou.

Výhody platební karty Revolut

Klady a pozitiva u této karty doslova neznají mezí. Je to kupříkladu bezpečnost, jíž nelze cokoliv vytknout. Například opakované chybné zadání důležitého CVV kódu vede k jejímu zablokování. Zakázat můžete i jednotlivé typy plateb, mezi nimiž nechybí výběry z bankomatů a bezkontaktní platby. V podobném duchu bychom samozřejmě mohli pokračovat.

PředmětHodnota
KurzyVýhodnější oproti běžné kartě
Mobilní telefonGoogle Pay a Apple Pay
Virtuální kartaAno
Speciální aplikaceAno
Výhody a klady platební karty Revolut s největší pravděpodobností osloví naprosto každého.

S Revolut platební kartou se pojí také benefity ochraňující cestovatele. Typickým příkladem je cestovní pojištění. Zaplatit si můžete odlišné varianty odpovídající Vašim potřebám. Výjimkou není ani pojištění mobilního telefonu.

Letištní salonky a ostatní

Důkladný přehled nad financemi utracenými v zahraničí je jen pomyslným odrazovým můstkem. S platební kartou tohoto typu se můžete pustit do vedení účtu pro děti nebo se Vám dostane nabídky zajímavých cashbacků.

Mnozí cestovatelé kombinují platební kartu Revolut s některou další. Zkrátka se snaží vytěžit nabízené bonusy na maximum.

Isabel L., pracovnice cestovní kanceláře.

Platební karty tohoto typu jsou známé také tím, že Vám umožní vstup do vybraných letištních salonků. I tyto drobnosti přispívají ke komfortnějšímu a pohodlnějšímu cestování. Rozsah poskytovaných služeb se pochopitelně liší podle konkrétní verze platební karty. Na své si tak přijde každý cestovatel.

Platetební karty pro cestovatele mohou mít fyzickou a virutální podobu. Stačí si jenom vybrat.

Platební karty – Curve a Twist

Další služba Curve je určená pro ty, kdo často cestují hned s několika platebními kartami naráz. Pokud je chcete ovládat v rámci jedné aplikace, je tu Curve. Speciální peněženka, do níž si vložíte platební karty a budete je využívat jako kartu Curve. Z toho pochopitelně plynou patřičné bonusy.

 • Zpětně lze provedenou platu přiřadit jiné kartě
 • Karty mohou být v různých měnách
 • Vyhnete se nevýhodnému přepočtu měn

S pomocí karty Curve lze využívat odlišných cashbacků. U vybraných obchodníků se tak domůžete poměrně zajímavých slev. Nutno podotknout, že úspora peněz se v rámci cestování vždy hodí. Díky systému fungování služby Curve můžete navýšit výběry peněz z bankomatů a zdarma utrácet více financí.

Český projekt zvaný Twisto

Kapitolou samou o sobě je služba Twisto. Ta představuje něco mezi klasickou a kreditní kartou. Na cestách tedy neutrácíte své peníze. Pokud kartu využíváte svědomitě a správně, zvyšuje se Váš kredit pro čerpání finančních prostředků. Tento projekt má z podstaty věci řadu přínosných výhod.

PředmětHodnota
Standardní účetZdarma
TransparentnostŽádné skryté poplatky
BezpečnostNeprovázanost s vlastním účtem
AnonymitaPři platbě neuvádíte číslo vlastní karty
Poznejte klady a pozitiva projektu Twisto oblíbeného mezi cestovateli.

Ve výčtu kladů platební karty Twisto by šlo pochopitelně pokračovat. K dispozici máte kupříkladu mobilní a přehlednou aplikaci pro správu financí a přidružených služeb. Při platbách v zahraničí se můžete spolehnout na okamžité notifikace a chybět Vám nebude ani podpora chatu.

Placená verze přináší něco navíc

Stejně jako většina platebních karet vhodných pro cestování, také Twisto disponuje svou placenou a vylepšenou verzí. V rámci ní získáte například výhodnější kurzy a cestovní pojištění s vyšším krytím pojistných škod.

Twisto premium nabízí zákazníkům také speciální platební náramek, který je voděodolný, takže ho můžete mít kdekoliv s sebou.

Joseph R., specialista na platební karty.

Každé pro má samozřejmě své proti, takže pokud neumíte hospodařit s penězi, raději si Twisto nepořizujte. Jestliže prošvihnete termín úhrady vypůjčených peněz, vyjde Vás použití této karty celkem draho. Zároveň zapomeňte na výběry z bankomatů.

Mobilní telefon jako prostředek a nástroj pro placení virtuální kartou kdekoliv na světě.

Co dalšího nabízí platební karty pro cestovatele?

Zmínka by měla padnout také o tom, že platební karty pro cestování lze získat poměrně snadno a rychle. Využít k tomu můžete příslušných online registrací na internetu, které jsou obvykle dokončovány přes mobilní aplikace daných služeb. Nemusíte tak navštěvovat žádné vzdálené pobočky společností a podobné věci.

Nejčastější otázky a odpovědi

Pojďte s námi proniknout do hlubších tajů platebních karet vhodných pro cestovatele. Jestliže se chystáte za hranice a do vzdálené destinace, určitě Vám přijdou vhod bližší detaily. Ty Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaká jsou bezpečnostní opatření spojená s platební kartou Revolut?

Existuje několik variant zabezpečení a přínosných doplňků a služeb. Přístup do aplikace si můžete zabezpečit otiskem prstu, máte možnost nastavit si maximální finanční limity a zakázat internetové platby. O všem zároveň dostáváte upozornění.

Jak funguje virtuální platební karta?

Takovou platební kartu si nahrajete do svého telefonu, popřípadě využijete aplikaci konkrétní služby. Platby pak provádíte bezhotovostně a telefonem.

Co u platebních karet ovlivňuje bezplatný výběr v zahraničí?

Například u platební karty Revolut se to odvíjí od typu účtu pojícího se s pravidelným měsíčním poplatkem.

Co nabízí prémiové platební karty pro cestovatele?

Je to třeba pojištění zavazadel, prodlení letu, expresní celosvětové doručení, lepší zdravotní pojištění, ochrana vrácení peněz do devadesáti dní, přístup do letištních salonků a prioritní zákaznický podpora.

Kolik tarifů nabízí služba Curve?

Tato služba přináší zájemcům tři tarify. Jeden bez poplatku a další dva placené se spoustou výhod.

Platební karty pro cestování se vyplatí

Platební karty tohoto typu jsou rozhodně velkým pomocníkem mnohých cestovatelů. Pokud vyrážíte za hranice jen sporadicky v rámci rodinné dovolené a nepatříte k velkým světoběžníkům, přesto se Vám vyplatí uvažovat o pořízení některé z těchto karet. A to nejenom kvůli pohodlí bezhotovostního placení, ale také případné úspoře finančních prostředků.

cs_CZČeština