Virtuální platební karta není klasická platební karta

Klasická platební karta, kterou nahradí virtuální platební karta.

Díky moderním technologiím se v dnešní době můžeme setkat s nejrůznějšími platebními nástroji, pomůckami a systémy. Typickým příkladem je virtuální platební karta, kterou lidé často zaměňují za klasickou platební kartu. Ať už tu debetní nebo kreditní. Skutečnost je ovšem naprosto jiná, o čemž Vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Co je to virtuální platební karta?

Nejprve je zapotřebí vysvětlit význam tohoto slova. Virtuální platební karta nemá toto pojmenování pro nic za nic. Označení „virtuální“ prozrazuje, že nejde o fyzickou platební kartu, ale o tu virtuální. Ve své podstatě získáte to samé jako u platební karty – číslo karty, datum expirace a bezpečnostní kód. Kartu však nemůžete použít stejně, jako tu klasickou.

Důležité otázky a odpovědi

S virtuálními platebními kartami pochopitelně souvisí řada nejrůznějších otázek týkajících se jejich používání. Ty podstatné odpovědi Vám nyní přinášíme. Dozvíte se vše, co je třeba o virtuálních platebních kartách vědět.

K čemu slouží virtuální platební karta?

Využít ji můžete pouze pro placení na internetu. To znamená, že s ní nezaplatíte v obchodě, jako s klasickou fyzickou kartou.

Má virtuální karta nějaké výhody?

Ano, právě nemožnost platit v obchodě lze považovat za jeden z kladů. Vnímána je jako alternativa běžné karty, kterou z bezpečnostních důvodů nechcete používat při placení na internetu.

Kdo je poskytovatelem virtuálních karet?

Jsou to nejenom bankovní instituce, ale také jiné společnosti. To znamená, že díky virtuální platební kartě můžete mít oddělení peníze od svého bankovního účtu.

Lze virtuální platební kartu použít při platbě mobilním telefonem?

Vzhledem k tomu, že virtuální platební karta slouží pouze pro platby na internetu, není to možné. Klasické platby v obchodem s touto kartou odpadají.

Jak si více zabezpečit používání platební karty?

Nastavit si můžete například denní, týdenní či měsíční limity podle toho, kdo je poskytovatelem virtuální karty. Tímto krokem minimalizujete jakékoliv finanční ztráty při případném zneužití. Tento krok se určitě vyplatí.

cs_CZČeština