Divokej Bill – Legendární kapela s osobitým žánrem

Kapela Divokej Bill si užívá vyprodaný sál se spoustou fanoučků.

Když se tak zamyslíte nad tím, jaké slavné kapely patří ke stálicím na české scéně, jistě ve Vašem výčtu nesmí chybět skupina Divokej Bill. Ta si za dobu svého působení vydobyla poměrně silné renomé a dnes uspokojuje své posluchače nejenom novými deskami, ale především nezapomenutelnými koncerty s velice jedinečnou atmosférou.

Něco více o kapele Divokej Bill

O založení této české kapely se svého času postaral Václav Bláha, který je přezdíván jako Venca. Společně s ním tvoří současné uskupení ještě Miloš Jurač, Štěpán Karbulka, Roman Procházka, Adam Karlík, Honza Bártl, Marek Žežulka a Martin Pecka. Bližší údaje o kapele se dozvíte z níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Aktivní působnost na scéněOd roku 1998
ŽánryPop music a Folk rock
Proslavení kapelyDva roky od založení
PůvodÚvaly u Prahy
Několik základní informací o známé kapele.

Kapela Divokej Bill si během let střihla turné s mnoha dalšími slavnými konkurenty na české hudební scéně. Bylo to například turné se skupinou Čechomor a Tři sestry. Jedno z turné proběhlo dokonce i v Anglii s kapelou The Levellers.

Diskografie slavné české skupiny

Divokej Bill se proslavil nejenom svými nezapomenutelnými koncerty s velice unikátní atmostérou. Byly to především písně a alba, která vznikla. V případě skupinových alb lze jmenovat například Propustka do pekel, Svatá pravda, Mezi nima, Mlsná, 15 a Tsunami. V rámci poměrně pestré diskografie nechybí ani koncertní alba, demo alba a kompilace.

Skupina svoji hudební tvorbu samozřejmě doplnila i o několik originálních a zajímavých videoklipů. Mezi nimi kralovaly Plakala, Cesta, Znamení, Malování, Dolsin, Koně a Jaro.

Divokej Bill a jeho úspěch

Když je nějaká kapela úspěšná, sklízí i patřičná ovace. A to se tomuto hudebnímu uskupení podařilo. Dokazuje to například první místo v anketě Český slavík v roce 2006. Také ostatní roky byly úspěšné. Divokej Bill se na předních příčkách umístil v kategorii Skupina roku a Překvapení roku. Nechybí ani ocenění Akce roku za DB Lobkowicz tour 2017.