Mick Jagger a rock jdou neodmyslitelně k sobě

Mick Jagger je s logem Rolling Stones úzce spjat.

Mick Jagger patří mezi slavné umělce. Jedná se o frontmana kapely Rolling Stones, která po světě sklízela stejný úspěch, jako třeba ABBA. Tu svého času zaskládal s dalšími dvěma členy, jimiž jsou Keith Richards a Brian Jones. Společně pak vytvořili více jak čtyři stovky písní, z nichž mnohé se staly doslova nezapomenutelnými.

  • Zpěvák a herec
  • Producent
  • Businessman

Tento britský rokový hudebník získal od přírody velké nadání, které zúročil v mnoha oblastech. Primárně to bylo v hudbě. Dostalo se mu také honosného titulu Sir, takže celým jménem byl Sir Michael Philip „Mick“ Jagger.

Mick Jagger a jeho začátky

Prvopočátky hudební kariéry Micka Jaggera byly rozporuplné. Věnoval se studiu, a i když se po nějakém čase opět setkal s přítelem Richardsem, stále to vypadalo, že jednou bude novinářem nebo politikem. Rozvoj hudebních zkušeností, vystupování a založení kapely však naplánovaly Mickovi zcela jiný život.

PředmětHodnota
Narození26. července 1943
Místo narozeníDartford, Kent
Aktivní rokyOd roku 1961
VydavateléVirgin, Rolling Stones a ABKCO
Základní údaje týkající se života Micka Jaggera.

Mick Jagger je mimochodem nejenom výtečným zpěvákem. Umí zároveň hrát na několik hudebních nástrojů, mezi které patří baskytara, harmonika, bicí, kytara a klávesy.

Sólová tvorba slavného zpěváka

I když je tento hudebník znám právě jako frontman skupiny Rolling Stones, neodradilo ho to od sólové tvorby. Té se věnoval v průběhu let. Vše započalo debutovým sólovým albem She’s the Boss v roce 1985. O dva roky později sklízel úspěch s albem Primitive Cool. Po delší tvůrčí pauze na sólovém poli vydal v roce 1993 album Wandering Spirit. Nakonec nesmí chybět ani zmínka o albu Goddess in the Doorway z roku 2001.

Nutno podotknout, že Mick Jagger si mimo jiné zahrál také v několika filmech. Jeho pomyslná herecká kariéra byla odstartována v roce 1966 snímkem Charlie Is My Darling. Vypíchnout lze ještě filmy jako Ned Kelly, Freejack, Enigma, Stones in Exile a Some Girls: Live in Texas ’78.

cs_CZČeština