Ovocné knedlíky jsou oblíbenou sladkou lahůdkou

Mladá kuchařka připravuje ovocné knedlíky ve velkém.

Chcete si pochutnat na nějakém sladkém pokrmu? Dáváte přednost české klasice? Potom se do Vašeho hledáčku dostanou ovocné knedlíky. Ty mohou samozřejmě nabývat nejrůznějších příchutí podle toho, co do nich vložíte. Obvykle se používá sezónní ovoce. Díky tomu se setkáte s knedlíky plněními jahodami, meruňkami, švestkami nebo borůvkami.

Co potřebujete na ovocné knedlíky?

Jestliže si chcete připravit ovocné knedlíky, potřebujete k tomu příslušné suroviny. V tabulce níže uvádíme seznam ingrediencí, s nimiž docílíte vynikajícího a lahodného výsledku. Jde o suroviny pro přípravu tradičních a klasických knedlíků.

SurovinaMnožství
Mléko200 ml
Polohrubá mouka400 g
Cukr moučka3 až 4 lžíce
Droždí3/4 kostky
Vejce1 ks
Suroviny nezbytné pro přípravu ovocných knedlíků.

Mezi nezbytnými ingrediencemi by neměla chybět ani špetka soli pro dochucení. Pokud jde o náplň ovocných knedlíků, tu necháme na Vašich chutích. My jsme si například vybrali sladké jahody.

Jednoduchá příprava od A až do Z

Co se týče přípravy ovocných knedlíků, neočekávejte žádné složitosti. Začněte tím, že do mísy nasypete přichystanou mouku a do jejího středu vložíte droždí. Nezapomeňte vše pocukrovat a nalít asi polovinu mléka z výše popisovaných ingrediencí. Tohle všechno zamíchejte a zhruba za čtvrt hodiny budete mít připravený kvásek. Do něj můžete dolít zbývající množství mléka, přidat špetku soli a v neposlední řadě vajíčko. Když do sebe všechny tyto ingredience důkladně zapracujete, vznikne Vám potřebné těsto.

Těsto musí následně kynout. V ideálním případě to bude alespoň jedna hodina. Teprve poté ho prohnětete a pustíte se do přípravy jednotlivých knedlíků. Když těsto vyválíte, stane se Vám pomocným nástrojem hrnek. Díky němu vykrojíte těsto na ovocné knedlíky. Do něj zabalíte jahody nebo jiné připravené ovoce. Pak knedlíky vložíte do vroucí vody. Knedlíky povařte 6 minut z jedné strany a potom stejnou dobu i z té druhé. Otáčejte je, až když vyplavou. Když je vyndáte z vody, propíchněte je vidličkou. Následně je můžete servírovat polité rozpuštěným máslem a pocukrované. Někdo využije i tvarohovou drobenku.

cs_CZČeština