Bizardní jídla, která nechcete ochutnat

Takhle nějak vypadají bizardní jídla na talíři.

Bizardní jídla jsou nedílnou součástí experimentální gastronomie. Ve své podstatě jde o opak neoblíbenějších jídel Evropy. Pokud však patříte mezi gastronomické dobrodruhy a nevadí Vám občas kulinářské extrémy, začtěte se do následujících řádků.

  • Balut
  • Casu Marzu
  • Býčí varlata

Například takový pokrm Balut je skutečně jen pro otrlé. Jedná se totiž o vejce, ve kterém je skoro vyvinuté embryo. Nejčastěji se jedná o kachnu nebo kuře. V některých zemích vyhlášená delikatesa, pro Evropany obvykle gastronomický extrém.

Jídlo z neobvyklých zvířecích částí

Pokud jde o bizardní jídla, neměli bychom určitě zapomínat na smažená býčí varlata. Ať už ve Vás název tohoto pokrmu evokuje cokoliv, výsledek je fantastický. Zároveň jde o proteinovou bombu pro Vaše tělo. Kapitolou samou o sobě jsou pak ovčí hlavy. Ve vybraných zemích se dokonce obírají uvařené lososí hlavy. Pro otrlé se nabízí další extrém v podobě opičího mozku.

Bizardní jídla v otázkách a odpovědích

Přesuňme se ale k ostatním neobvyklým pokrmům, s nimiž se nesetkáte jen tak někde. Obvykle kvůli nim musíte vyrazit do některé z exotických zemí. Například taková tarantule na špejli je delikatesou v Kambodži. Pozřít ji musíte dokonale osmaženou. O jiných receptech se zmíníme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké extrémní recepty se pojí s Čínou?

Narazit můžete na smaženého škorpion na špejli.

Co si představit pod názvem pokrmu Durian?

V tomto případě nejde o nic živého. Takto se označuje ovoce, které se však vyjímá hodně silným zápachem.

Dá se jíst ryba Fugu?

Ano, tato životu nebezpečná ryba se v některých zemích speciálně upravuje a je poživatelná.

Patří mezi bizardní pokrmy také Sannakji?

Ano, tímto názvem se označují hýbající se chobotničky, které musíte pozřít přímo z talíře.

Jak vypadá jídlo Haggis?

Takto se označuje pokrm pocházející ze Skotska. Ve své podstatě se jedná o telecí žaludek, který je naplněn uvařenými vnitřnostmi. Další delikatesa pro otrlé.

cs_CZČeština