Lucie Bílá drží post nejlepší české popové zpěvačky

Jedinečná atmosféra na koncertu, který má Lucie Bílá.

Mezi historicky slavné zpěvačky patří rozhodně Věra Špinarová. Pokud jde však o nejlepší českou popovou zpěvačku, nikdo takové označení jistě neodpáře jiné dámě. A tou je Lucie Bílá. Zpěvačka, která si vydobyla renomé napříč všemi věkovými kategoriemi. Její chytlavé písně zná bezpochyby každý, i když pop nemusí být jeho žánrem.

Jak vznikla Lucie Bílá?

Lucie Bílá vznikla z Hany Zaňákové. Původně rockově laděná zpěvačka přešla do světa pop, kde dosáhla své největší slávy. O životě této zlaté slavice si můžete více informací přečíst prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Narození7. dubna 1966
Místo narozeníKladno
ŽánryPop a rock
NástrojeVokál
Vše, co byste měli vědět o zlaté slavici.

Lucie je mezi svými fanoušky velice často označována, jako Královna popu. Kromě svého hlavního povolání v roli zpěvačky je také občasnou a úspěšnou herečkou. Mimo jiné zpívá v řadě různých muzikálů.

Kreativní tvorba bez hranic

Je neoddiskutovatelné, že Lucie Bílá je tvůrčí osobností. Dokazuje to její bohatá a pestrá diskografie, která doslova nezná mezí. Za svoji dlouhou kariéru vydala mnoho sólových alb, ale i společných duetů. Například s Karlem Gottem. Dále pak vznikly výběrová alba, soundtracky a koncertní alba. Její hlas můžete mimochodem slyšet v některých audio pohádkách.

Co se týče slavných písní, rozhodně to budou hity jako eSeMeS, Láska je láska, Jsi můj pán nebo Trouba. Pokud byste dostali chuť na muzikál s Lucií Bílou, pak jednoznačně vítězí Sestra v akci, Carmen, Aida, The Addams Family, Láska je láska a mnohé další. Muzikálové scéně se mimochodem věnuje od roku 1992.

Lucie Bílá sbírá jedno ocenění za druhým

Když je někdo úspěšný, projevuje se to pochopitelně i v oblasti ocenění. A těch získala tato zpěvačka skutečně přehršel. Ať už jde o České Gramy, cenu Thálie, Anděl nebo Český slavík. Stejně, jako Karel Gott kraloval mezi mužskými slavíky, Lucie Bílá si doslova podmanila kategorii zpěvaček roku. A to v mnohaletém období, kdy se pravidelně umísťuje na vítězných příčkách.

cs_CZČeština