Helena Vondráčková a její hudební repertoár

Mikrofon připravený pro zpěvačku, kterou je Helena Vondráčková.

Helena Vondráčková je podobně slavnou zpěvačkou jako Lucie Bílá. Zpěvačka a příležitostná herečka, která se do povědomí lidí zapsala nestárnoucími hity, ale také komediálními televizními rolemi. Právě tuto dominantní osobu české hudební scény Vám nyní podrobněji představíme.

Něco více o Heleně Vondráčkové

Na úvod můžeme prozradit, že zpěvačka je sestrou úspěšného zpěváka Jiřího Vondráčka. Mimo jiné je tetou talentované zpěvačky Lucie Vondráčkové. Bližší informace spjaté s ní samotnou vyčtete z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Narození24. června 1947
Místo narozeníPraha
Aktivní působení na scéněOd roku 1964
ŽánryPop a jazz
Důležité informace o slavné české zpěvačce.

Helena Vondráčková je také úzce spjata s hudebním seskupením Golden Kids. To bylo aktivní především v letech 1968 až 1970, 1994, 1995 a 1997. Šlo o seskupení Heleny Vondráčkové, Marty Kubišové a Václava Neckáře.

Helena Vondráčková – Hity, které nikdy nezestárnou

Diskografie Heleny Vondráčkové je skutečně pestrá, o tom není žádných pochyb. Všechno začalo hity Pátá, Proč mě nikdo nemá rád a pokračovalo písněmi Fanfán, A ty se ptáš, Copacanana, Já půjdu dál, Dlouhá noc, Karneval a Já vítám déšť. Tyto a mnohé další hity proslavily Helenu Vondráčkovou natolik, že se v podstatě zapsala do dějin českého popu a jazzu.

Helena Vondráčková a její tvorba

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, Helena Vondráčková není pouze úspěšnou zpěvačkou. Své nadání zúročila také v několika muzikálech, kde se začala objevovat od roku 1992. Mezi ty slavné patří například Bídníci, Cars, Mona Lisa, Romeo a Julie, Mamma Mia! nebo Muž se železnou maskou.

Vedle muzikálů to pak byla spousta hereckých rolí. Ani nikdo nezapomene na starý filmový snímek Šíleně smutná princezna z roku 1968, kde si Helena Vondráčková zahrála princeznu po boku Václava Neckáře. K dalším slavným filmovým snímkům patří ještě Romance pro korunu, Jen ho nechte, ať se bojí, Láska na inzerát, Trhala fialky dynamitem, Kameňák 2 a Gympl. Helena Vondráčková je zkrátka činorodá a významnou pozornost na české scéně si rozhodně zaslouží.

cs_CZČeština